3 червня
2019 р.
Митрополит Симеон взяв участь у черговому засіданні обласної Ради Церков

3 червня у Вінницькій обласній державній адміністрації відбулося засідання Ради Церков та релігійних організацій Вінниччини. У засіданні взяли участь представники релігійних організацій області та керівники обласної влади.

Після вступного слова головуючого у Раді Сергія Вільчинського до присутніх звернувся голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій. Керівник області ознайомив учасників зібрання з ситуацією на Вінниччині та пріоритетними напрямками діяльності очолюваної ним адміністрації, серед яких співпраця з релігійними організаціями у соціальному, виховному та просвітницькому напрямках.

До присутніх звернувся з вітальним словом голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, який запевнив, що обласна рада і надалі буде надавати «зелене світло» та підтримку добрим ініціативам релігійних організацій області.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон у своєму виступі наголосив на важливості вирішення проблем виховання молодого покоління і подолання демографічної кризи, про яку згадав у своєму виступі голова облдержадміністрації. На думку владики Симеона, окрім економічних проблем у демографічної кризи є й інша причина, яка полягає у підміні цінностей у нового покоління українців. Саме у вихованні правильних ціннісних орієнтирів можуть бути ефективно поєднані зусилля влади і релігійних організацій.

Засідання Ради церков відбулося на початку літнього оздоровчого сезону. Темі оздоровлення дітей і участі в цьому процесі релігійних організацій також було приділено багато уваги. Зокрема була презентована програма літнього оздоровлення дітей на Вінниччині, яка включає й проведення релігійних дитячих таборів та інших заходів. Було відзначено, що минулого року понад 10 тисяч дітей з Вінницької області були оздоровлені саме у таких таборах.

На засіданні були підняті й проблемні питання державно-церковних стосунків та стосунків між представниками різних релігійних організацій.

Наприкінці головуючим були підбиті підсумки діяльності обласної Ради Церков за 2018-2019 роки. Зокрема за цей період було проведено 18 засідань секретаріату Ради, що забезпечило нормальне співіснування релігійних організацій різних конфесій та співпрацю з органами влади та громадськими організаціями. Спільно з обласною владою було організовано понад 20 паломницько-туристичних поїздок, відкриті нові паломницькі маршрути. Видано довідник святинь Вінниччини. Були проведені заходи упорядкування вулиць, парків «Чисте серце - чисте місто», втілені програми сімейного спрямування та з підтримки хворих і малозабезпечених людей.

Насамкінець на засіданні відбулося переобрання головуючого. На наступний період керівником обласної Ради Церков та релігійних організацій було обрано єпископа об'єднаної Церкви ХВЄ у Вінницькій області Михайла Якобчука.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини у Telegram, Viber та WhatsApp