15 червня
2019 р.
Вітаємо з Днем медичного працівника!

У Святому Письмі читаємо, що Господь створив лікарів, і надав їм дар лікувати хвороби (Сир. 38, 1-8). Православна Церква завжди з особливою шаною ставиться до людей, які займаються медициною. Серед лікарів чимало тих, кого Церква за доброчинності та християнське життя прославила серед святих.

Одним з перших святих лікарів був апостол Лука. У ІІІ-му столітті Діомид, лікар за професією, прийняв мученицьку смерть за Христа. В ІV столітті відомими лікарями були Козьма і Дем’ян Асійські, а також Кир та Іоанн. У Києві, в Печерській обителі, преподобні Аліпій, Агапіт та Іпатій прославилися даром зцілення. У ХХ столітті відомим лікарем був святитель Лука Кримський, який і після смерті продовжує допомагати всім, хто звертається до нього з молитвами про допомогу.

Духовенство Вінницько-Барської єпархії на чолі із митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном, віряни храмів Православної Церкви України на Вінниччині вітають лікарів і медичних працівників з професійним святом. Бажаємо вам сил і Божої допомоги в справі лікування. Нехай вашими руками Бог дарує хворим одужання і усім нам здоров’я, а вас благословить миром, добром, земним благополуччям і духовною радістю!

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини у Telegram, Viber та WhatsApp