7 липня
2019 р.
Митрополит Симеон взяв участь у панахиді за захисниками Батьківщини у м. Івано-Франківськ

7 липня, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у співслужінні архієреїв, серед яких був митрополит Вінницький і Барський Симеон, духовенства Православної Церкви України в Меморіальному сквері м. Івано-Франківська звершив панахиду за героями, які віддали своє життя за Україну.

Також молилися родичі наших захисників, віряни, представники місцевої влади та громадських організацій.

Митрополит Епіфаній звернувся до всіх із архіпастирським словом.

«Ми згадуємо найперше Романа Гурика та тих, яких називаємо Небесною сотнею, тих невинно вбитих наших славних героїв, які без зброї в руках змінили курс розвитку нашої Української держави. Вони боролися за те, щоб Україна рухалася в напрямку європейського розвитку. Вони віддали життя задля того, щоб ми мали можливість розбудовувати свою незалежну демократичну європейську Україну», – сказав Митрополит Епіфаній.

Також Його Блаженство наголосив, що сьогодні представники духовенства згадували в молитвах тих багатьох захисників, які на Сході України відстоювали нашу територіальну цілісність.

«Ми молимось і пам’ятаємо їхню жертву. В молитві ми проявляємо до них любов, адже вони існують душею вічно, бо в Бога немає померлих, у Бога всі живі. Тому сьогодні ми через молитву також висловлюємо їм свою вдячність за те, що вони віддали своє життя заради кожного з нас.

Нехай Господь упокоїть їхні душі у вічних оселях, а ми будемо і надалі пам’ятати і завжди згадувати їх у своїх молитвах, адже це – наш із вами священний обов‘язок», – підсумував Предстоятель Православної Церкви України.

Після завершення панахиди до Блаженнійшого Митрополита звернулася мати загиблого героя зі словами вдячності за увагу Його Блаженства на день жінок-мироносиць до матерів наших захисників.

Ольга Шарабуряк подарувала від матерів Предстоятелю книгу «Горить свіча».

За матеріалами офіційного сайту ПЦУ

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини у Telegram, Viber та WhatsApp