31 жовтня
2019 р.
Митрополит Симеон взяв участь в урочистостях з нагоди 25-ти річчя з дня заснування військової частини Національної гвардії України

31 жовтня на запрошення командування митрополит Вінницький і Барський Симеон взяв участь в урочистих заходах, присвячених 25-ій річниці з дня створення 8-го полку оперативного призначення національної гвардії України (в/ч 3028, колишній спецпідрозділ «Ягуар» Внутрішніх військ) у м. Калинівці.

Перед початком урочистостей представники влади на чолі з головою Вінницької облдержадміністрації Владиславом Скальським, військові та представники духовенства на чолі із митрополитом Симеоном та архієпископом Вінницьким і Тульчинським Михаїлом поклали квіти до пам'ятника загиблим військовослужбовцям - учасникам АТО та оглянули військову техніку.

Урочисті заходи продовжилися в районному будинку культури у м. Калинівці. Митрополит Симеон звернувся із вітальним словом до командира частини, офіцерів та усіх військовослужбовців з побажанням Божої допомоги у несенні військової служби. На знак Божого благословення Архіпастир подарував військовій частині образ святого великомученика Димитрія Солунського – небесного покровителя воїнів.

Довідка:

Окремий полк спеціального призначення Внутрішніх військ МВС України був заснований згідно наказу МВС України №25 від 1 червня 1994 року на базі навчального центру військової частини 3008 ВВ МВС в селі Тютьки Вінницького району Вінницької області. З 14 жовтня 1995 року дислокується в місті Калинівка Вінницької області.

В ніч з 7 на 8 квітня 2014 року «Ягуар» провів спецоперацію зі звільнення Харківської обласної державної адміністрації від сепаратистів. Без жодного пострілу і жертв було затримано 70 порушників. Всі затримані мали громадянство України.

У квітні-травні 200 військових із «Ягуару» забезпечували правопорядок в Ізюмі та Слов’янську. Прапорщик Віктор Долинский 5 травня підірвався на міні під Слов'янськом, ще двох міліціонерів було поранено.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp