14 січня
2020 р.
Cвято Обрізання Господнього та день пам'яті святителя Василія Великого

14 січня, у свято Обрізання Господнього та день пам'яті святителів Василія Великого і Петра Могили, митрополит Вінницький і Барський Симеон разом з духовенством звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Вінниці. Після богослужіння архієрей виголосив проповідь.

Владика Симеон також привітав клірика кафедрального собору протоієрея Василія Коровая та усіх іменинників з Днем Ангела, а причасників з прийняттям Святих Христових Таїн.

Довідка:

Святитель Петро Могила входить у Собор Вінницьких святих. У 1632 році при Вознесенському монастирі м. Вінниці заснував братський колегіум, котрий проіснував до 1639 року. Достеменно відомо про три богословські труди, котрі були написані саме у вінницькому колегіумі: «Тератургіма, або чудеса, що були як у самій чудотворній Печерській церкві, так і в обох святих печерах ...», «Парергон чудеса з образу Пресвятої Богородиці в Купятницькому монастирі» та «Показання Церкви істинної». Збереглися архівні документи, підписані власноручно святителем Петром (Могилою), які свідчать про особисте перебування святителя у Вінниці.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp