28 січня
2020 р.
Митрополит Симеон відвідав вінницький Центр професійно-технічної освіти

28 січня, на запрошення керівництва, митрополит Вінницький і Барський Симеон відвідав Державний навчальний заклад «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці». Привітавши викладачів та студентів із святом Богоявлення та розповівши про традиції його святкування в Україні, владика Симеон окропив навчальні аудиторії, адміністративні та господарські приміщення навчального закладу святою Богоявленською водою. Архієрею допомагав клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрей Димитрій Пилинь.

Директор закладу Валерій Дяків, який супроводжував гостей, розповів про історію Центру і відзначив, зокрема, що 45 років тому, коли був побудований головний навчальний корпус, тобто у радянські часи, було створено вітраж на якому написано: «Бережіть рідну мову». Це гасло, яке було актуальним у той час майже тотальної русифікації, залишається важливим і сьогодні, в часи становлення і розбудови незалежної Української Держави.

Після окроплення у освітньому закладі відбувся урочистий захід, присвячений Дню Соборності України та пам'яті Героїв Крут. Студенти згадали випускників Центру, які захищали і захищають сьогодні на сході України територіальну цілісність нашої Держави. Один з таких випускників, ветеран АТО Володимир Горбачук, виступив перед студентами.

Владика Симеон прочитав молитву за здоров'я воїнів-захисників України та за тих, хто навчає і навчається у закладі. Архієрей також помолився заупокій тих воїнів, які поклали своє життя за Незалежність України. У своєму слові, архіпастир зазначив, що кожен українець повинен прагнути і робити все, що від нього залежить, для настання справедливого миру в Україні, а обов’язком християн є - молитися за те, щоби цей мир якомога скоріше настав.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp