24 лютого
2020 р.
Спочив у Бозі вінницький священик протоієрей Степан Синюк

24 лютого 2020 року, на 78-му році життя, після важкої і тривалої хвороби відійшов до Господа заштатний клірик Вінницької єпархії протоієрей Степан Синюк.

Отець Степан народився 10 січня 1943 року в с. Дзигівка Ямпільського району в сім’ї псаломщика. Навчався в Одеській духовній семінарії (1967-1971 рр.) та в Московській духовній академії (1971-1980 рр.).

14 вересня 1969 року був рукопокладений у сан диякона, 20 червня 1971 року – у сан священика митрополитом Одеським і Херсонським Сергієм. Проходив пастирське служіння на парафіях Одеської та Донецької єпархій. У 1977 році був переведений у Вінницьку єпархію, служив штатним священиком, а згодом настоятелем у тодішньому кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці. Був першим настоятелем відродженого Свято-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці (з 1 листопада 1990 року), згодом – штатним священиком. У 2010 році був почислений за штат, але продовжував регулярно відвідувати собор та брав участь у богослужіннях.

Для священиків він був добрим другом і наставником. Приділяв багато уваги молодим щойно рукопокладеним пастирям, які під керівництвом протоієрея Степана проходили ставленицьку практику. Був активним у захисті інтересів релігійної громади у стосунках зі світською владою. Вирізнявся працелюбністю, подаючи приклад іншим. Доклав чимало зусиль для будівництва нових храмів у Вінниці та для відновлення кафедрального собору. Був добрим духівником, до якого завжди линула паства із своїми духовними потребами. Вмів розділити з іншою людиною її смуток і печаль та завжди знаходив потрібні слова підтримки і розради.

До літа 2019 року, поки дозволяло здоров’я, протоієрей Степан відвідував богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі, молився, сповідав і підтримував своїх духовних чад.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон від імені духовенства і вірян Вінницько-Барської єпархії та релігійної громади Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці висловлює щире співчуття родині спочилого пастиря. Вічна пам’ять і Царсто Небесне новопреставленому протоієрею Степану!

Заупокійна літургія за новопреставленим протоієреєм Стефаном відбудеться у храмі Чуда архістратига Божого Михаїла (вул. Черняхівського, мікрорайон Сабарів) 25 лютого о. 9.00. Похорон буде відправлено у цьому ж храмі 26 лютого об 10.00.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp