17 березня
2020 р.
Митрополит Симеон взяв участь у засіданні Священного Синоду ПЦУ

Як повідомляє сайт УПЦ (ПЦУ) 17 березня 2020 року, у Конгрегаційній залі Київської православної богословської академії під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України), у якому взяв участь митрополит Вінницький і Барський Симеон.

Синод закликав єпископат, духовенство і паству з уважністю та розумінням поставитися до рекомендацій, рішень та заходів з боку держави і органів місцевого самоврядування й охорони здоров’я у зв’язку із запровадженням в Україні карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусу та захворювання COVID-19.

На засіданні було прийнято низку важливих рішень. Зокрема, Синод затвердив Практичні настанови та загальний текст молитви у час згубної пошесті, з благословенням вживати й інші, передбачені церковною традицією молитви.

Також Священний Синод доручив вживати належні заходи реагування, пов’язані з особливостями ситуації у межах єпархій і відклав проведення будь-яких парафіяльних заходів, в тому числі зборів, на час після завершення карантинних заходів.

У зв’язку з необхідністю своєчасної комунікації встановлено можливість ухвалення Священним Синодом наступних рішень шляхом дистанційного спілкування (телеконференції).

Окрім того, було затверджено Положення про Секретаріат Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) та утворено Синодальне управління медичного капеланства.

Також Синод благословив утворення в Чернівецько-Буковинській єпархії жіночого монастиря Преображення Господнього.

З журналами засідань Священного Синоду можна ознайомитися за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

За матеріалами пресслужби Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp