20 березня
2020 р.
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАРАФІЯН

щодо проведення богослужінь у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці на час дії карантинних заходів та обмежень через загрозу поширення коронавірусу та захворювання COVID-19

Собор відкритий щодня з 7.30 до 18.30 для особистого відвідування і молитви, для звершення приватних треб (панахида, молебень та ін.), спілкування зі священнослужителями та подання записок для поминання на Літургії.

Божественна Літургія звершується за наступним графіком: щосереди та щоп’ятниці (початок о 7.30) а також щосуботи (початок о 7.30) та щонеділі (рання – о 6.30 та пізня о 8.30).

У зв’язку із встановленим обмеженням кількості осіб, яка дозволена для одночасного зібрання у одному приміщенні (на даний час – не більше 10 осіб), Божественні літургії будуть проводитися за участі лише священно та церковнослужителів.

Для парафіян, які прийдуть на Літургію, буде забезпечена можливість чути богослужіння за допомогою засобів звукової трансляції на вулицю;

Парафіянам, які бажають причаститися, Святі Христові Тайни будуть надаватися у нижньому храмі – під час Літургії та у верхньому храмі – наприкінці Літургії при дотриманні загальних правил;

Можливість причаститися буде надана усім парафіянам, які виявлять таке бажання.

Тих парафіян, які не готувалися до Причастя, просимо залишатися вдома (це ж стосується й вечірніх богослужінь в суботу та в неділю), долучаючись до спільної молитви через засоби відео трансляції (щосуботи о 8.00 та о 17.00 та щонеділі о 9.00 та о 17.00 в ефірі телеканалу ВІТА, а також в мережі Інтернент – на офіційному сайті Вінницько-Барської єпархії та сторінці єпархії у Facebook).

Парафіян поважного віку, які знаходяться в найбільшій зоні ризику, просимо залишатись вдома. Таїнства Сповіді та Причастя за їхнім бажанням під час карантину можуть бути подані їм за потребою індивідуально вдома запасними Дарами. Просимо таких парафіян або їхніх родичів повідомити про бажання причаститися вдома за телефоном: +38(098)318-99-64.

Як тимчасовий надзвичайний захід причастя віруючих у соборі буде звершуватися у той самий спосіб, як воно здійснюється священнослужителями під час літургії ранішосвячених Дарів (подаватиметься кожному віруючому індивідуально в руки над платом).

Запивка після причастя не подається, натомість пропонується частина просфори або антидору.

Записки для поминання на суботніх та недільних літургіях будуть прийматися у соборі щоденно. Для тих, хто не зможе подати записку особисто і не буде присутній на Літургії, пропонується (на час карантину) повідомляти імена ваших рідних і близьких у SMS або у повідомленні на Viber чи WhatsApp за номером +38(098)318-99-64.

Парафіяни – це велика сім’я, яка об’єднана навколо свого храму, тому просимо посилено молитися один за одного та за нашого владику і священнослужителів.

Нагадуємо також, що митрополит Симеон у своєму відеозверненні від 19 березня закликав духовенство та вірян Вінницько-Барської єпархії ПЦУ щодня о 21.00, до закінчення карантину, виконувати разом наступне молитовне правило:

• молитва Господня «Отче наш»,

• молитва Ісусова: «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного» - 33 рази (за числом років земного життя Спасителя)

• та молитва під час пошесті згубної (епідемії), яку затвердив Синод Православної Церкви України: «Господи, Боже наш, багатий милосердям і милістю, що Своїм мудрим Провидінням керуєш нашим життям, вислухай нашу молитву, прийми покаяння за гріхи наші, припини пошесть згубну, яка спіткала нас, як Ти і раніше припиняв згубні пошесті серед людей. Милосердний Спасителю, захисти здоров’я тих, хто на Тебе уповає. Лікарю душ і тіл наших, дай одужання тим, що хворіють, і підведи їх з ложа недуги та страждань. Благослови, Господи, укріпи і захисти Своєю благодаттю усіх тих, хто з благодійністю і жертовністю піклується про хворих вдома чи в лікарнях. Визволи людей в нашому місті (селі, монастирі), в нашій країні і по всьому світу від пошесті згубної, від хвороб і страждань та навчи нас цінувати життя і здоров’я як Твої дари. Дай нам, Боже, Твій мир і наповни наші серця непохитною вірою в Твій захист, надією на Твою підтримку і любов’ю до Тебе і наших ближніх. Твоє бо є щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас і навіки віків. Амінь».

Просимо проявити розуміння до тих заходів, які запроваджені заради протидії розповсюдженню вірусу і нагадуємо, що як зазначено у рішенні Священного Синоду Православної Церкви України від 17 березня 2020 року, ці заходи запроваджуються для того, щоби:

– засвідчити турботу Церкви про всіх своїх дітей, як сильних, так і слабких у вірі, розділити з народом тягар вимушених обмежень, пам’ятаючи настанову Писання: «Носіть тягарі один одного і так здійсните закон Христа» (Гал. 6:2);

– сприяти тому, щоби в першу чергу найбільш уразлива перед загрозою хвороби частина суспільства, люди старшого і похилого віку, залишалися в час згубної пошесті вдома, у найбільш безпечних умовах, бо ми покладаємо всю надію на милосердя і допомогу Господню, але пам’ятаємо і застереження: «не спокушай Господа Бога твого» (Лк. 4:12);

– засвідчити, що прийняті нами обмеження щодо порядку звершення богослужінь та інші зміни і обмеження в церковному житті є проявом сили нашої віри, а не її слабкості, за прикладом сотника, який сказав: «Господи, … самого себе не вважаю я достойним прийти до Тебе; але скажи тільки слово, і одужає слуга мій», за що удостоївся слів Спасителя: «кажу вам, що навіть в Ізраїлі Я не знайшов такої віри» (Лк. 7:2-10);

– остерегтися від гарячності у покладанні на свою віру, як це сталося з апостолом Петром, який спочатку пішов по водам, а потім став тонути (Мф. 14:23-32), обіцяв, що залишиться зі Спасителем, якщо навіть усі полишать Його, а потім тричі відрікся від Нього (Мф. 26:33-35,75);

– «не дати приводу тим, хто шукає приводу» (2 Кор 11:12), бо Писання закликає: «бережіться, щоби ця свобода ваша не стала спокусою для немічних» (1 Кор. 8:9).

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp