26 травня
2020 р.
Митрополит Симеон привітав військовослужбовців 59-ї бригади з поверненням з району проведення ООС

26 травня, на запрошення командування, митрополит Вінницький і Барський Симеон взяв участь в урочистостях з нагоди повернення до пункту постійної дислокації з району проведення ООС військовослужбовців 59-ї мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. Бригада виконувала бойові завдання у Донецькій області з вересня 2019-го і повернулася без втрат. Після ротації 59-й бригаді присвоєно почесне найменування «імені Якова Гандзюка» – одного з перших творців нової української армії, отамана бригади армії УНР.

з 1 вересня 2019 року по 6 травня 2020 року особовий склад 59 ОМПБр виконував бойові завдання у районі населених пунктів Бахмут, Світлодарськ, смт. Луганське, смт. Новолуганське у складі операції Об`єднаних сил. У грудні 2019-го митрополит Симеон відвідував бійців бригади у місцях їх розташування з метою духовноі підтримки.

Перед початком урочистого заходу були покладені квіти до пам’ятника загиблим військовослужбовцям бригади, які у попередні роки віддали своє життя за незалежність і суверенітет України.

На урочистостях були присутні командувач військ Оперативного командування «Південь» Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Ігор Палагнюк, голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, які привітали військових з успішним виконанням бойового завдання та поверненням додому.

Митрополит Симеон також звернувся до воїнів з вітальним словом та побажав їм Божої допомоги і Покрову Пресвятої Богородиці. Архієрей також прочитав подячну молитву за успішне повернення бійців із району бойової операції. Командиру частини Геннадію Шаповалову митрополит Симеон вручив на знак благословення для усіх воїнів бригади імені Якова Гандзюка копію Барської ікони Пресвятої Богородиці, яка є однією з визначних святинь Вінниччини.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp