20 липня
2020 р.
Вінницько-Барська єпархія ПЦУ доставила гуманітарний вантаж для військовослужбовців, дітей та мирних жителів у районі проведення ООС

18 липня 2020 року, з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона, група представників Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви України вирушила у район проведення Операції об’єднаних сил. До складу групи, яку очолює архімандрит Софроній (Чуприна), входять парафіянин кафедрального собору Сергій Буравель та керівник юридичної служби єпархії Богдан Овчаренко. Метою вінничан є надання духовної підтримки та доставка гуманітарного вантажу воїнам Збройних Сил України та мирним жителям Донецької області. Поїздка проходить за сприяння і групи цивільно-військового співробітництва ЗСУ штабу ООС в містах Бахмуті і Краматорську.

Першим місцем, у якому зупинилися волонтери, було селище Зайцеве, що знаходиться у безпосередній близькості до окупованої Горлівки. Місцевим жителям були передані продукти харчування та необхідні побутові предмети. Разом із мешканцями селища архімандрит Софроній звершив молитви за їхнє здоров’я та за упокій спочилих родичів. Учасниками молитви були діти, яких кілька років тому з благословення митрополита Симеона похрестили вінницькі священики. Їм вінничани подарували солодощі та іконки у благословення.

Під час перебування у Зайцевому представники єпархії звершили молитву та поклали квіти на місці загибелі військового медика Миколи Іліна, якого вбили тут 13 липня цього року проросійські бойовики при спробі евакуювати тіло загиблого побратима та допомогти пораненому бійцю.

Після Зайцевого вінничани відвідали Центр соціально-психологічної реабілітації дітей м. Торецька. Для вихованців Центру були передані солодощі та газована вода.

Учасники гуманітарного рейсу побували й у військових, з якими разом помолилися за здоров’я та Божу допомогу у захисті Батьківщини, а також пом’янули загиблих побратимів. На прохання бійців о. Софроній освятив військову техніку та місця, де вони несуть службу. Військовослужбовцям також була передана частина гуманітарного вантажу, яка складалася із продуктів, води та необхідних у військовому побуті речей.

Ще одним етапом поїздки стане доставка військовослужбовцям спільного гуманітарного вантажу від Вінницько-Барської єпархії та української спільноти Естонії.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp