28 липня
2020 р.
Митрополит Симеон вперше після одужання звершив молебень та звернувся із словом до пастви

28 липня 2020 року, в день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира і в 1032-гу річницю Хрещення Руси-України, митрополит Вінницький і Барський Симеон разом із духовенством звершив святковий молебень у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці. Цей молебень став першим богослужінням, яке звершив владика після п’ятдесяти днів своєї відсутності, спочатку через планове лікування, потім через лікування коронавірусної хвороби та двотижневу реабілітацію.

Парафіяни сприйняли появу владики Симеона з надзвичайною радістю. Після молебню, під час якого владика прочитав молитву за Церкву та за Україну і її народ, а також подячну молитву за своє одужання, митрополит Симеон звернувся із словом до своєї пастви. Насамперед архієрей привітав усіх із 1032-ою річницею Хрещення Київської Русі та розповів про духовний подвиг святого рівноапостольного князя Володимира, який своїм доленосним рішенням у 988-му році не лише визначив подальший шлях розвитку своєї держави, а й відкрив дорогу до віри і спасіння мільйонам і мільйонам майбутніх поколінь нащадків і спадкоємців Київської Русі.

Привітавши зі святом, митрополит Симеон також подякував усім, хто молився і переживав за нього під час його хвороби. «Я хочу ще раз і ще раз подякувати після Господа, Божої Матері і святих небожителів, вам за ваші святі молитви. А вони мені були вкрай необхідні. Тому що Господь побачив і мене, і моє покаяння, і ваші молитви, і ту любов, яка проявилася в цих молитвах» - зазначив архієрей.

Разом із тим митрополит Симеон застеріг від легковажного ставлення до корона вірусної інфекції і закликав дотримуватися приписів і правил карантину, які були встановлені. «Бережіть себе і тих, хто навколо вас, бо цим ви виконуєте заповідь любові до ближнього» - наголосив владика. Його Високопреосвященство нагадав, що з самого початку пандемії він закликав не приходити у людні місця, у тому числі й у храми, тих людей, які мають ознаки хвороби: температуру, нежить, кашель і т.ін.

«Я молив Бога, щоби Він не дав мені захворіти цією хворобою, але все ж таки Він попустив мені це» - констатував митрополит. Та все ж Господь виконав друге прохання, з яким до Нього звертався архіпастир. Він не допустив, щоби хтось із кліриків собору окрім нього, чи лікарів госпіталю, де він спочатку лікувався, захворів. «За це я особливо дякую Господу!» - наголосив митрополит Симеон.

Владика подякував також лікарям Міської клінічної лікарні №1 на чолі завідувачем реанімаційного відділення Ігорем Пахно, а також медсестрам і всьому персоналу, який опікувався ним під час лікування, і усім лікарям, які в складним умовах, ризикуючи власним здоров’ям, постійно знаходяться поруч із хворими.

Митрополит Симеон згадав і тих, хто бажали йому зовсім не одужання, а зловтішалися та виказували назовні те, чим наповнені їхні серця. Сам же владика Симеон наголосив, що перенісши хворобу і побувавши на межі між життям і смертю, він не тримає ні на кого зла і усіх прощає, бажає усім здоров'я і спасіння. Також і свою паству архієрей закликав не засуджувати інших, хто б вони не були, і що б поганого не зробили, і ніколи не зловтішатися чужою бідою.

Своє звернення митрополит підсумував такими словами: «Будемо жити, будемо добро творити, будемо одне одного любити. Пам’ятаймо, що ми – люди, а значить ми грішимо, бо один Бог без гріха. Але нам дане покаяння і головне, щоб ми встигли принести це покаяння, щоб ми встигли зробити добро, за яке нам буде нагорода, а не скаже Господь: «Ідіть! Я не знаю вас». Тому треба старатися жити так, щоби нам було не соромно, щоб нам було не боляче і не сумно, коли ми станемо перед лицем Всевишнього Бога. І дай Боже, щоби ми всі почули Його слова, які ми знаємо із Святого Євангелія: «Прийдіть до Мене всі струджені і обтяжені і Я заспокою вас».

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp