14 вересня
2020 р.
Божественна літургія в день Собору Вінницьких святих та День Ангела митрополита Симеона (ФОТО, ВІДЕО)

14 вересня 2020 року, у свято Собору Вінницьких святих, в день церковного Новоліття та день пам'яті преподобного Симеона Стовпника, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Вінниці була звершена урочиста Божественна Літургія. Очолили богослужіння митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Вінницький і Брацлавський Роман та митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній. Владикам співслужили клірики Вінницько-Барської єпархії єпархії та гості у священному сані.

Під час Літургії, з нагоди Дня Тезоіменитства митрополита Симеона, підносилися особливі прохання за Архіпастиря.

Після Літургії був відправлений молебень всім святим землі Вінницької і преподобному Симеону Стовпнику.

По закінченні богослужіння владика Симеон привітав паству зі святом святих Вінницької землі. Зі словами вітань до митрополита Симеона звернувся владики Роман та Антоній. Архіпастирі побажали імениннику міцного здоров'я, миру та Божого благословення у його архіпастирських трудах.

Зі словами вітання від імені духовенства до митрополита Симеона звернувся ключар Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрей Віталій Голоскевич.

До вітань приєднався депутат Вінницької обласної ради Валерій Коровій.

Після богослужіння відбулась заупокійна молитва за спочилого вінницького архіпастиря митрополита Макарія (Свистуна), який похований на території собору і якому цього року 14 вересня виповнилося б 82 роки.

Довідка:

Свято Вінницьких святих було встановлене у 2015 році за ініціативи митрополита Симеона. До Собору Вінницьких святих увійшли святі, які народилися або проходили своє служіння на Вінниччині. Зокрема, це преподобний Антоній Печерський - засновник Лядівського скельного монастиря монастиря, преподобний Феодор Острозький, володар Подільських земель, святитель Петро Могила засновник братського колегіума при Вінницькому Вознесенському монастирі, святитель Феодосій Чернігівський, уродженець с. Уланів Хмільницького району та преподобний Феофіл Київський, котрий народився у с. Махнівка Козятинського району, та інші святі. Ці угодники Божі трудилися та зробили свій внесок в духовний розвиток Вінниччини. З благословення Митрополита Симеона, священиком Вінницько-Барської єпархії протоієреєм Олегом Кожушним була складена служба на честь Вінницьких святих та написана ікона, яка знаходиться в Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp