15 листопада
2020 р.
Митрополит Симеон висловив співчуття з приводу кончини митрополита Лангадського Іоана (УКР/EN/GR)

15 листопада надійшла сумна звістка з Греції. На 62-році життя відійшов до Господа ієрарх Православної Церкви Еллади митрополит Лангадський, Літський і Рединський Іоан.

Владика Іоан щиро вболівав за Українську церкву і багато працював для того, щоби Православна Церква України отримала визнання. Він завжди з радістю приймав паломників з України, благословляв звершувати богослужіння у своїй єпархії і з особливою любов’ю та повагою ставився до Блаженійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Ще до офіційного визнання Елладською Церквою Православної Церкви України митрополит Іоанн співслужив з ієрархами та духовенством ПЦУ у Києві в День 1031-ї річниці Хрещення Руси-України.

Як повідомляється, минулої п’ятниці у владики Іоанна був підтверджений COVID-19 і він був госпіталізований до лікарні в Салониках. Боротьба за життя архієрея тривала до 6.36 ранку неділі 15 листопада, коли серце митрополита Іоанна перестало битися.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон висловив співчуття кліру та вірянам осиротілої Лангадської Митрополії:

«В Лангадську Митрополію

Кончина митрополита Лангадского Іоанна це велика втрата для Церкви Греції і для всього православного світу. З вдячністю завжди будемо пам'ятати його братську любов і підтримку, яку він надав Православній Церкві України.

Наші серця сьогодні наповнені сумом і болем, але ми віримо, що Господь прийме душу Свого вірного служителя в обителях праведних і молимося про це. Вічна пам'ять і Царство Небесне дорогому Мтирополиту Іоанну!

Наші співчуття духовенству та мирянам Митрополії Лангади».

Митрополит Вінницький і Барський Симеон.

***

Προς
Την Ιερά Μητρόπολη Λαγγαδά

15-11-2020

Ο θάνατος του Μητροπολίτη του Λαγγαδα Ιωάννη είναι μια μεγάλη απώλεια για την Εκκλησία της Ελλάδας και για ολο τον ορθόδοξο κόσμο. θα θυμόμαστε πάντα την αγάπη και την υποστήριξη του που είχε στην Ορθοδοξη Εκκλησιά της Ουκρανίας.
Η καρδια μας σημερα πληγωθηκε με πονο , αλλα πιστευουμε ότι ο Κύριος θα λάβει την ψυχή του πιστού υπηρέτητός του στο αρχοντικό των δικαιωμάτων και προσευχόμαστε γι 'αυτό.

Αιωνεία εις μνήμη μητροπολίτη Ιωάννη.

Τα συλλυπητήρια μας στο κλήρο και στον κόσμο της Μητρόπολης του Λαγκαδά.

15-11-2020

Μητροπολίτης Βίνιτσας και Μπάρσκι
Συμεών

***

To
Iera Mitropolis Lagada, Litis and Rentinis

15-11-2020

The demise of Metropolitan Ioannis of Langada is a great loss for the Church of Greece and for the whole Orthodox world. We will always remember with gratitude his brotherly love and support given to the Orthodox Church of Ukraine.

Our hearts are full of sorrow and pain but we believe that Lord will receive the soul of His faithful servant in the righteous Abode and are praying for it.

Eternal memory and Heavenly Kingdom to dear Metropolitan Ioannis!

Our deepest condolences to the clergy and laity of the Metropolis of Langada.

15-11-2020

Metropolitan of Vinnytsia and Bar
Symeon