14 січня
2021 р.
Архієрейське богослужіння у свято Обрізання Господнього та день пам'яті святителя Василія Великого

14 січня 2021 року, у свято Обрізання Господнього та день пам'яті святителів Василія Великого і Петра Могили, митрополит Вінницький і Барський Симеон разом зкліриками собору звершив пізню Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Вінниці. Під час богослужіння підносились молитви про справедливий мир для України та припинення епідемії. Після богослужіння Архіпастир виголосив проповідь.

Владика Симеон також привітав клірика кафедрального собору протоієрея Василія Коровая та усіх іменинників з Днем Ангела.

Від імені духовенства і вірян, митрополита Симеона, з 30-річчям з дня дияконської хіротонії, привітав ключар кафедрального собору протоієрей Віталій Голоскевич. 

Довідка:

Святитель Петро Могила входить у Собор Вінницьких святих. У 1632 році при Вознесенському монастирі м. Вінниці заснував братський колегіум, котрий проіснував до 1639 року. Достеменно відомо про три богословські труди, котрі були написані саме у вінницькому колегіумі: «Тератургіма, або чудеса, що були як у самій чудотворній Печерській церкві, так і в обох святих печерах ...», «Парергон чудеса з образу Пресвятої Богородиці в Купятницькому монастирі» та «Показання Церкви істинної». Збереглися архівні документи, підписані власноручно святителем Петром (Могилою), які свідчать про особисте перебування святителя у Вінниці.
Цього дня в кафедральному соборі було звершено ранню (архієрейським чином) і пізню Божественні Літургії.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp