13 травня
2021 р.
У кафедральному соборі Вінниці вшанували пам’ять загиблих героїв війни на сході України та жертв політичних репресій

13 травня 2021 року священники та віряни зібрались у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці, щоб вшанувати пам'ять та помолитись за 14-х воїнів, які загинули у районі проведення ООС у квітні: Ігоря Байталу, Андрія Теперика, Владислава Мороза, Олексія Мамчія, Володимира Шпака, Ярослава Карлійчука, Дениса Юшко, Давида Шартаву, Максима Стеблянко, Олександра Луцика, Сергія Сулиму, Романа Гуляка, Івана Ковальовського, Віктора Гелебранта.

Заупокійну молитву очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон. До присутніх звернувся співробітник регіонального представництва Українського інституту національної пам'яті Олексій Серветнік.

Також усі присутні помолились за невинно убитих жертв комуністичного тоталітарного режиму.

День пам'яті жертв політичних репресій - щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Після панахиди до Меморіальної дошки на честь загиблих героїв були принесені лампади в пам'ять про загиблих військовослужбовців та усіх, хто загинув внаслідок політичних репресій.

Нагадаємо, що молитва за загиблих у районі проведення АТО/ООС вінничан і жителі області та за усіх воїнів, які віддали своє життя, захищаючи Україну, проводиться у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці кожної суботи після ранкового богослужіння.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp