20 травня
2021 р.
Митрополит Симеон зустрівся з представниками соціального відділу Київської Митрополії ПЦУ, які здійснюють безкоштовне транспортування важкохворих дітей на лікування до столиці

19 травня, під час робочої поїздки до Вінницької області, Спасо-Преображенський кафедральний собор м. Вінниці відвідали керівник відділу соціального служіння Київської Митрополії Православної Церкви України Роман Холодов та співробітник відділу диякон Іоан Ціко. У соборі відбулася зустріч киян з керуючим Вінницько-Барською єпархією ПЦУ митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном.

Гості повідомили, що прибули на Вінниччину, з метою транспортування з Мурованокуриловецького району до столичного "Охматидиту" дитини з важким захворюванням для проведення їй термінової операції. Роман Холодов розповів, що з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, співробітники відділу здійснюють безкоштовне перевезення дітей та дорослих з важкими захворюваннями до київських лікарень з різних куточків України. З цією метою використовують спеціальний автомобіль «Швидкої допомоги», обладнаний необхідними медичними засобами. Крім транспортування у столицю відділ соціального служіння Київської Митрополії забезпечує своїм підопічним супровід під час лікування і сприяння у вирішенні нагальних організаційних проблем, а також, за необхідності, у придбанні медикаментів, перев’язочних матеріалів, підгузників тощо.

По допомогу звертаються, переважно, люди, які потребують перевезення у спеціальному автомобілі і не мають можливості самостійно добратися до столиці. Щомісяця відділ, очолюваний Романом Холодовим, організовує і здійснює приблизно п’ятдесят таких поїздок. «Радіємо, коли повертаємо дітей додому і бачимо позитивні результати лікування» - говорить пан Роман. Його супутник диякон Іоан Ціко зауважує, що транспортування хворих – не єдиний напрямок діяльності відділу соціального служіння. Окрім цього співробітники відділу у співпраці з київськими хоспісами та інтернатами надають паліативну допомогу людям похилого віку та важкохворим.

Роман Холодов розповів владиці Симеону про понад п’ятирічний досвід організації благодійних обідів для малозабезпечених киян та безхатченків. Наразі співробітники відділу за сприяння братії Видубицького чоловічого монастиря годують понад двісті потребуючих людей щотижня, а в холодну пору року обіди роздаються чотири рази на тиждень, не враховуючи нічні чергування. Кошти на діяльність відділу виділяються Київською Митрополією і безпосередньо Блаженнійшим Митрополитом Епіфанієм, який приділяє великої уваги саме соціальному служінню Церкви, а також благодійниками, які допомагають, бо бачать, що їхня допомога приносить добрі плоди.

Митрополит Симеон, у свою чергу, розповів київським гостям про соціальні ініціативи, які реалізовує під його керівництвом духовенство та віряни Вінницько-Барської єпархії. Владика також висловив інтерес до більш тісної співпраці із відділом соціального служіння Київської Митрополії і, зокрема, пообіцяв надавати всебічне сприяння у реалізації проектів відділу на Вінниччині. Користуючись нагодою перебування у Вінниці, кияни оглянули Спасо-Преображенський кафедральний собор, помолилися біля його святинь та ознайомилися з історією храму. Екскурсію по собору для столичних гостей провів прес-секретар єпархії архімандрит Софроній (Чуприна).

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp