10 червня
2021 р.
В новій громаді ПЦУ в Іванові на Вінниччині відбулося перше богослужіння

9 червня, на свято Віддання Пасхи Христової, в селі Іванів Хмільницького району Вінницької області відбулося перше богослужіння новоутвореної релігійної громади Православної Церкви України. Незадовго до цього громада, яка названа на честь святих апостолів Петра і Павла, завершила процес державної реєстрації як юридична особа.

День для першого богослужіння був обраний невипадково. Адже Віддання Пасхи – це завершення сорокаденного періоду радості, яку дарує віруючим свято Воскресіння Христового. В цей день востаннє до наступного року за богослужінням звучать пасхальні піснеспіви і радісне вітання «Христос воскрес – Воістину воскрес!».

Як розповів голова парафіяльної ради нової релігійної громади Володимир Богачук, створення власної релігійної громади для вірян Православної Церкви України в Іванові було радісною подією, про яку вони мріяли ще з того часу, коли Вселенський Патріарх Варфоломій надав православним українцям автокефалію. «Раніше ми були змушені їздити в інші села нашого району або у Вінницю, щоби знайти храм, де моляться українською мовою, - розповідає пан Володимир – але тепер у нас є своя громада, до нас буде приїжджати священник, а невдовзі, сподіваємося, що з Божою допомогою, ми збудуємо і свій храм».

Перше богослужіння у громаді ПЦУ в Іванові було відправлено пасхальним чином. До села приїхали благочинний Хмільницького району Вінницько-Барської єпархії протоієрей Георгій Дончак, який очолив молитву, а також благочинний Калинівського району Вінницько-Тульчинської єпархії протоієрей Орест Шпак, священник з Вінницького району ієрей Павло Звіринський та настоятель Успенського храму сусіднього села Гущинці протоієрей Олег Кожушний. Разом із о. Олегом приїхав чудовий церковний хор.

«Нам ще належить і створити свій хор, і придбати все необхідне для богослужіння, - продовжує Володимир Богачук – а наразі першочерговою потребою є привести до ладу приміщення, у якому громада тимчасово буде збиратися для молитви». Задля того, аби мати приміщення для богослужінь, представники релігійної громади звернулися у Кам’янець-Подільську дієцезію Римо-Католицької Церкви і знайшли розуміння з боку єпископа Леона Дубравського, який погодився тимчасово надати одне з приміщень старого костелу, який потребує реставрації і відновлення, для богослужінь вірним ПЦУ.

Настоятель парафії протоієрей Георгій Дончак привітав усіх, хто був присутній на богослужінні, та побажав Божої допомоги в проведенні усіх першочергових робіт, які необхідні для подальшої діяльності громади та висловив надію, що Господь допоможе збудувати у Іванові гарний храм Православної Церкви України. Отець Георгій у своєму слові до вірян особливо наголосив, що виконуючи усі свої зовнішні справи і обов’язки, у тому числі й по відношенню до релігійної громади, кожен її член не повинен забувати про головну працю, яку має робити кожний християни впродовж усього свого життя, - спасати свою душу і усіма силами наближатися до Бога.

Наступне богослужіння у Іванівській громаді ПЦУ заплановане на свято Трійці.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp