9 липня
2021 р.
Двічі впродовж тижня у тимчасовому храмі ПЦУ в Томашполі на Вінниччині невідомі зловмисники розбивали вікна

Настоятель храму ПЦУ на честь Нерукотворного Образу Спасителя у смт. Томашпіль Тульчинського району на Вінниччині протоієрей Євгеній Гаган виявив дві розбиті шибки вранці 7 липня, на свято Різдва Іоанна Предтечі. На підлозі у храмі лежали камені і уламки скла. Парафіяни звернулися із заявою до поліції, а у парафіяльній групі на Facebook написали: «… сьогодні в цей святковий день у нашому храмі «Нерукотворного образу» було скоєно акт наруги. У вівтарі вибито скло великим камінням і в кімнаті за вівтарем також. А вхідні двері у будівлю школи (тимчасовий храм знаходиться у приміщенні старої школи) були відчинені зі слідами злому. Ми не кричимо на кожному кроці, що ми «гонимі» і не робимо нікому поганого, як би погано не було нам самим. Дуже просимо, може хтось чув щось вночі чи бачив когось, будь ласка, надайте інформацію. Господь справедливий і кожному воздасться по справах його».

Цю подію можна було би списати на хуліганство, якби наступного дня, 8 липня, черговий камінь, кинутий зловмисником чи зловмисниками, знову не залетів у храм разом із розбитим склом. Після цього стало очевидним, що це справа не випадкового хулігана, а у злочині можна побачити релігійний мотив. Парафіяни почали згадувати, як під час богослужіння, яке у їхньому храмі 24 березня цього року правив митрополит Симеон, декілька місцевих прихильників «руського миру» стояли на дорозі до церкви і намагалися переконати вірян не йти на службу, нагороджуючи своїх єдиновірців з Православної Церкви України різними образливими найменуваннями на кшталт «націоналісти», «політична секта», «розкольники» і т.п.

Настоятель храму о. Євгеній Гаган також не виключає, що обидва інциденти з розбитими шибками відбулися не випадково, а є спробою противників ПЦУ залякати молоду релігійну громаду, яка лише менше року діє у Томашполі, але за цей час впевнено здобуває авторитет серед місцевих жителів, а незабаром готується відзначати своє перше престольне свято. «Молимося за бідних і засліплених злобою людей, які підняли руку на цей тимчасовий, але справжній храм, у якому вірні отримують Божу благодать у Церковних Таїнствах, – говорить протоієрей Євгеній, - Господь все бачить і воздасть кожному сторицею по справах його».

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp