29 липня
2021 р.
Паломники з Вінниці відвідали київські чернечі обителі

28 липня, під час святкування 1033-ї річниці Хрещення Київської Руси-України та Дня пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, паломницька група з Вінниці на чолі з кліриком Спасо-Преображенського кафедрального собору архімандритом Софронієм (Чуприною) відвідала Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир та Свято-Михайлівський Видубицький чоловічий монастир.

У Золотоверхій обителі паломники взяли участь у святковій Божественній Літургії, яку очолив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у співслужінні єпископату Церкви та духовенства, а також офіційних представників Вселенського Патріарха, Олександрійського Патріархату та Церкви Кіпру.

Паломники з Вінниці взяли участь у молебні перед пам’ятником Хрестителю Руси-України князю Володимиру, який відбувся після закінчення Літургії.

Помолившись, паломники відправилися у Свято-Михайлівський Видубицький монастир. Більшість у цій обителі побували вперше, тому усім було цікаво детальніше дізнатися про її святині та історію. Під час екскурсії вінничанам розповіли, що точний час заснування на цьому місці монастиря невідомий. Дослідники кажуть, що спочатку монастир був підземним і міг існувати ще до хрещення Русі, але документальне підтвердження існування монастиря датується 1070 роком. Його фундатором вважається князь Всеволод – син Ярослава Мудрого, який заклав тут першу муровану церкву . Монастир назвали Видубицьким – за назвою місцевості. Тут, поблизу Видубицького урочища, була переправа через Дніпро, де переправлялися - «видибали» за допомогою «дубів» – човнів із суцільного дуба.

У «Повісті временних літ» літописець називає монастир Всеволодовим: «В літо 1070 було закладено церкву святого Михаїла у Всеволодовому монастирі на Видубичах». Михайлівська церква існує і донині. Паломники побачили в храмі унікальні розписи XVII століття, під якими археологи знайшли ще більш давні фрески.

Окрім Михайлівського храму в монастирі є ще три церкви: величний Георгіївський собор, Преображенський трапезний храм прикрашений традиційною українською ліпниною та церква на честь пророка Даниїла в дзвіниці. Паломники мали змогу побувати в усіх цих храмах.

До свого обрання Предстоятелем, митрополит Епіфаній був настоятелем Видубицької обителі. З благословення Блаженнійшого владики монастир веде активну благодійну роботу.

Вінницькі паломники помолилися перед монастирськими святинями і залишили у обителі записки з проханням молитов за своїх рідних і близьких.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp