13 вересня
2021 р.
У кафедральному соборі звершено урочисте Всенічне бдіння з нагоди свята Собору Вінницьких святих та дня пам'яті Небесного покровителя митрополита Симеона

13 вересня 2021 року, напередодні свята Собору Вінницьких святих, церковного новоліття та пам’яті преподобного Симеона Стовпника, У Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Вінниці було звершено урочисте Всенічне бдіння з літією.

Святкове вечірнє богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Владиці співслужили клірики кафедрального собору та гості у священному сані.

Після полієлею та проспіваного величання перед іконами Собору Вінницьких святих та преподобного Симеона, Архіпастир привітав священиків і вірян з прийдешнім святом.

Довідка:

Свято Вінницьких святих було встановлене у 2015 році за ініціативи митрополита Симеона. До Собору Вінницьких святих увійшли святі, які народилися або проходили своє служіння на Вінниччині. Зокрема, це преподобний Антоній Печерський - засновник Лядівського скельного монастиря монастиря, преподобний Феодор Острозький, володар Подільських земель, святитель Петро Могила засновник братського колегіума при Вінницькому Вознесенському монастирі, святитель Феодосій Чернігівський, уродженець с. Уланів Хмільницького району та преподобний Феофіл Київський, котрий народився у с. Махнівка Козятинського району, та інші святі. Ці угодники Божі трудилися та зробили свій внесок в духовний розвиток Вінниччини. З благословення Митрополита Симеона, священником Вінницько-Барської єпархії протоієреєм Олегом Кожушним була складена служба на честь Вінницьких святих та написана ікона, яка знаходиться в Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp