22 листопада
2021 р.
Священник Вінницько-Барської єпархії ПЦУ благословив нацгвардійців, котрі склали військову присягу

Більше сотні бійців поповнили восени лави військової частини 3008 Національної гвардії України. 20 листопада новобранці склали присягу на вірність українському народу. На службу вони прибули з різних регіонів України.

Вони лише місяця в армії, але вже впевнено тримають зброю. І от найзворушливіший момент – по черзі кожен солдат зачитує текст присяги та обіцяє обороняти Україну. І кожен з них пишається, що потрапив саме у лави Національної гвардії України.

Благословення воїнам на несення їхньої служби надав клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці протоієрей Віталій Голоскевич. Перед тим, як прочитати молитву, священник звернувся до новобранців з вітальним словом, у якому підкреслив, що кожного дня у храмах Православної Церкви України підноситься молитва за українське військо, і відсьогодні, коли молоде поповнення склало присягу на вірність Україні, ця молитва буде за них – захисників своєї держави і народу.

«Як християни, ми маємо прагнути до небесної Вітчизни, але Господь дав нам і земну вітчизну, яку ми повинні любити, розбудовувати і в разі потреби захищати – сказав о. Віталій – Я сьогодні дивився на вас і бачив, що ви хвилюєтеся, промовляючи слова присяги, адже ці слова торкаються самого серця. Але я побачив у вас не лише хвилювання, а й гордість за те, що вам довірили захищати нашу велику і прекрасну державу Україну».

Священник наголосив, що українські воїни взяли в руки зброю не для того, щоби загарбати когось чи щось, а щоби захистити свою країну, своїх рідних і близьких і всіх, хто мирно живе на нашій землі. «Було би добре, щоби на нашій землі завжди був мир, але, на жаль, є ті, хто цього не хочуть і намагаються зазіхати на нашу незалежність і на наше спокійне мирне життя. Те, що ви є, і що ви міцно тримаєте зброю у своїх руках є застереженням саме для таких людей, які йдуть не з миром у наш спільний дім» - сказав новобранцям протоієрей Віталій.

Після свого звернення священник прочитав молитву, у якій звучали прохання про благословення Боже і захист для воїнів і для України. Усіх присутніх о. Віталій також окропив святою водою.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp