22 листопада
2021 р.
Синод Православної Церкви України прийняв рішення про канонізацію двох нових святих

22 листопада на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України), яке відбулося у м. Києві під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, було ухвалено рішення про приєднання до лику святих святителя Йосифа (Нелюбовича-Тукальського), Митрополита Київського, Галицького і всієї Руси (+1675).

Також Синодом було надане благословення на місцеве шанування у єпархіях на території історичної Волині та у м. Києві відомої православної діячки XVI-XVII століть, сповідниці православної віри, меценатки, фундаторки Київського Братського Богоявленського монастиря та Київської братської школи Єлизавети Василівни Гулевич, відомої також як Галшка Гулевичівна (+1642).

Відповідні рішення Священний Синод ухвалив після розгляду і рекомендації Синодальної Комісії з питань канонізації святих, яку очолює митрополит Вінницький і Барський Симеон.

Святитель Іосиф (Нелюбович-Тукалський) прославлений як добрий архіпастир, вірний служитель Церкви Христової, ревний захисник православної віри і борець за єдність Православ’я на теренах України в часи Руїни. Днем його пам’яті визначений день упокоєння 8 серпня (26 липня ст.ст.).

Єлизавета Гулевич прославлена для місцевого шанування, перш за все, як тверда і непохитна сповідниця православної віри, а також щедра благодійниця, яка зробила вагомий внесок у розвиток православного духовного просвітництва та зміцнення віри на українських землях у непростий для Православної Церкви час на початку XVII століття. День пам’яті праведної Єлизавети відзначатиметься щорічно в день її небесних покровителів – пророка Захарії і праведної Єлисавети, батьків святого Іоанна Хрестителя, 18 вересня (5 вересня ст.ст.).

За матеріалами сайту pomisna.info

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp