29 листопада
2016 р.
17 тон гуманітарної допомоги доставили священики-волонтери Вінницької єпархії УПЦ у зону АТО
З 21 по 26 листопада тривала чергова поїздка вінницьких капеланів-волонтерів протоієреїв Олексія Волкова і Анатолія Кузнєцова на схід України. Цього разу до вінничан приєднався клірик Тульчинської єпархії ієромонах Стефан (Поперечний). Разом із представниками громадських організацій БФ «Українська громада» та «Спілка десантників Вінниччини» священики доставили у зону АТО 17 тон гуманітарного вантажу. 
 
Продукти харчування, одяг, предмети особистої гігієни, та іграшки, зібрані на парафіях м. Вінниці та Вінницького району були передані у дитячі будинки міст Авдіївка та Часів Яр, а також у Будинок Милосердя при храмі Чуда Архістратига Божого Михаїла с. Новомихайлівка Мар’їнського району. 35 стареньких, серед яких більшість лежачих хворих, щиро дякували за надану допомогу вінничанам і усім небайдужим, які долучилися до ініціативи священиків.
 
Інша частина допомоги, яку зібрали на православних парафіях, а також на римо-католицьких парафіях м. Вінниці та смт. Дунаївці Хмільницької області, була передана військовим, які знаходяться у Авдіївській «промзоні». Бійцям також була спрямована допомога від Вінницького єпархіального управління, а також від підприємців і громадських діячів Вінниччини, педагогів та учнів навчальних закладів. 
 
Священики передали також адресну допомогу для своїх парафіян, а також передали у 59-й військово-медичний госпіталь, який знаходиться у м. Северодонецьку, медичне обладнання та медикаменти від Вінницького Військово-Медичного Центру Центрального регіону. 
 
За два з половиною роки, впродовж яких священики Вінницької єпархії о. Олексій Волков та о. Анатолій Кузнєцов здійснюють гуманітарні волонтерські рейси у зону АТО, ця поїздка була наймасштабнішою за кількістю доставленої допомоги. Це стало можливим завдяки сприянню командувача ПС генерал-лейтенанта С. Дроздова та налагодженню співпраці Вінницької єпархії з Цивільно-Військовим Співробітництвом Збройних Сил України, які надали транспорт, пальне та супроводжували вантаж у зоні АТО. 
 
Повернувшись у Вінниці, священики-волонтери від імені військових, які знаходяться на передовій, а також мешканців дитячих будинків і інтернату для престарілих, які вони відвідали, передали подяку релігійним громадам м. Вінниці (храми: святителя Луки Кримського, великомученика Пантелеімона, святого праведного Іоанна Кронштадтського, преподобного Лаврентія Чернігівського, блаженної Ксенії Петербурзької, Свято-Троїцького), Вінницького району (храми сіл Михайлівка, Жабелівка, Бохоники, Лука-Мелешківська, Медвеже Вушко, Агрономічне, Лаврівка, Сокиринці), римо-католицьким громадам (Божого Милосердя м. Вінниці та Михайла Архангела м. Дунаївці), народному депутату України Сергію Кудлаєнко, депутату обласної ради Олегу Коров’ячуку, підприємцям: Наталії Коноплич, Валерію Владиці, Олександру Бедраку, Людмилі Комарівській, Анатолію Опаленко, Ользі Полюзі, Нелі Куцак, а також «Спілці десантників Вінниччини» (керівник Віктор Маліновський) та благодійному фонду «Українська громада» (керівник Сергій Буравель). 
 
Прес-служба Вінницької єпархії