9 жовтня
2016 р.
Вінницький храм святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова відсвяткував своє 100-річчя + ВІДЕО
У 2016 році вінницькому храму святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова  виповнилося 100 років. З нагоди ювілею 9 жовтня, у день Престольного свята в храмі відбулися урочистості, в яких взяли участь архієреї, священики Вінницької та інших єпархій УПЦ і велика кількість парафіян.

Святкове богослужіння очолили митрополит Вінницький і Барський Симеон та архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. З нагоди свята та за труди на благо Церкви митрополит Симеон з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія нагородив настоятеля храму протоієрея Василія Соніна богослужбовою нагородою - другим хрестом з прикрасами. Також владика нагородив кліриків храму: ієрея Олександра Заїченко наперсним хрестом, ієрея Віталія Білявського камилавкою, протодиякона Ігоря Сторожука камилавкою.

Після літургії та хресної ходи навколо храму митрополит Симеон привітав владику Пантелеімона, отця Василія та парафіян з Престольним святом і 100-літнім ювілеєм. Архієпископ Пантелеімон подякував владиці Симеону за запрошення і долучився до вітань зі святом.

На духовному святі були й представники вінницької влади. З вітальним словом до митрополита Симеона та настоятеля собору протоієрея Василія Соніна від імені голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія звернувся його представник в обласній раді Дмитро Чаленко. Від імені міського голови усіх присутніх привітав керуючий справами виконкому Сергій Чорнолуцький.

Цього ж дня відбулась ще одна урочиста подія - підписання акту про передачу релігійній громаді святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова храмової споруди. Від імені адміністрації документ підписав начальник управління у справах національностей та релігій Ігор Салецький, від імені громади – настоятель храму протоієрей Василій Сонін. 

Після вітальних промов митрополит Симеон нагородив активних парафіян і благодійників благословенними грамотами.

Насамкінець усіх присутніх вітальними піснеспівами і віршами вітали вихованці недільної школи і хор Свято-Іоанно-Богословського храму.

Прес-служба Вінницької єпархії