15 жовтня
2021 р.
На першій після приєднання до ПЦУ Літургії у храмі Архістратига Михаїла в с. Хижинці парафіяни співали молитви разом із хористами

14 жовтня, в день свята Покрови Пресвятої Богородиці, відбулася перша Божественна літургія у храмі Архістратига Божого Михаїла у с. Хижинці Вінницького району. Перше богослужіння після того як храм став належати Православній Церкві України, звершив клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці протоієрей Вячеслав Буданевич. Під час Літургії була піднесена молитва за захисників і захисниць України, на честь яких в цей день було встановлене державне свято.

Парафіяни, котрі ще зовсім нещодавно відвідували храми Російської Православної Церкви в Україні і лише за кілька днів до того відсвяткували своє приєднання до канонічної помісної Православної Церкви України, на першій Літургії у своєму храмі співали вже разом із священником і хористами молитви українською мовою. Загальний спів і просте слово о. Вячеслава, який розповів про свято та тепло привітав захисників і захисниць, а також усіх вірян з Днем Покрови Пресвятої Богородиці, наповнили серця присутніх у храмі особливою радістю. Люди раділи і дякували Богові за те, що відтепер не загальними фразами, а прямо, називаючи у молитві все своїми іменами, рідною мовою вони моляться за Україну, за український народ, українське військо, мир у своїй країні і у всьому світі.

Після молитви біля храму відбулася спільна трапеза, яку організували самі парафіяни. Протоієрей Вячеслав повідомив релігійній громаді, що надалі з благословення митрополита Вінницького і Барського нею і храмом буде опікуватися ієрей Володимир Кірган.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp