25 квітня
2015 р.
Вітання митрополита Симеона жінкам у день Жінок-мироносиць
Вітаю усіх вас з днем Жінок-мироносиць – святом, яке справедливо називають днем Жінки-християнки. В цей день ми згадуємо Марію Магдалину, Іоанну, Саломію та інших святих жінок, які супроводжували Христа під час Його земного життя, слухали Його сповнені живою силою Божественні слова і настанови, служили Йому і Його учням, допомагаючи у проповіді Євангелія. Ці жінки зберегли вірність Христу навіть тоді, коли Його залишили майже усі учні-чоловіки, і були поруч із Господом, коли Він помирав на хресті. За таку любов саме Жінки-мироносиці були удостоєні честі першими дізнатися радісну звістку про те, що Христос воскрес. Вони принесли цю звістку іншим апостолам, а згодом разом із ними сповіщали її усьому світу.

Відзначаючи свято Жінок-мироносиць, Церква ставить їх у приклад усім жінкам і закликає бути схожими на них у ревності до слави Божої, в любові до Христа і вірності Йому. Ці якості проявляються в вас, дорогі наші сучасні мироносиці, тоді, коли ви буваєте першими вчителями і проповідниками Слова Божого для своїх дітей, а іноді й чоловіків і своїм щоденним прикладом навчаєте їх любові до Христа. Ваша ревність проявляється у любові до храмів, де ви піклуєтеся про благоліпність, чистоту і порядок і що найголовніше, прикрашаєте церкви своєю присутністю на богослужіннях і щирими молитвами. Так є тепер, так було й тоді, коли храми закривали, і чоловіки, подібно до апостолів були налякані і розбігалися, а ви залишалися, бо так любили Господа, що не боялися нікого і нічого.

Бажаю Вам, дорогі жінки вдосконалюватися у цих чеснотах, а також бути ще більш ревними до слухання Слова Божого, виконання Христових заповідей, життя по правді, у чистоті душевній і тілесній, у мирі з Богом і своїми ближніми.

Будьте гідними називатися сучасними мироносицями, і нехай святі Жінки-мироносиці стануть вашими покровительками і помічницями. Їхніми молитвами бажаю вам від Бога здоров’я, миру, благополуччя, радості, родинного затишку і Божого благословення на всі ваші добрі справи.

На відміну від світського жіночого дня, православний жіночий день відзначається впродовж всього прийдешнього тижня, який присвячений Жінкам-мироносицям. Тому бажаю, щоби кожний день цього тижня був для вас святковим, особливо радісним і незвичайним. Зі святом вас, дорогі наші жінки-християнки, сучасні мироносиці! Христос воскрес! Воістину воскрес!

Симеон
Митрополит Вінницький і Барський
2015 р.