11 июля
2017 г.
Насельник Святогірської Лаври розповів про свої враження після відвідання Вінниччини
З 1 по 8 липня у Вінницькій єпархії, у рамках загальноукраїнської Хресної ходи на честь святкування річниці Хрещення Київської Русі і дня пам’яті святого Рівноапостольного князя Володимира, перебувала Святогірська ікона Пресвятої Богородиці, яка була привезена зі Свято-Успенської Святогірської Лаври, що на Донеччині.

За час перебування на Вінниччині ікона відвідала усі благочиння єпархії, а також Свято-Троїцькій Браїлівській жіночий монастир і монастир на честь Барської ікони Божої Матері у м. Бар

Святогірська ікона очолила Хресну ходу, яка відбулася у м. Калинівці на честь річниці Калинівського Дива. У цій Хресній ході взяли участь дев’ять архієреїв, все духовенство Вінницької єпархії та священики з інших єпархій.

У храмах і в усіх місцях, де перебувала ікона, було звершено 9 Божественних літургій, постійно правилися молебні і читалися акафісти. Подоляни спілкувалися з ченцями Святогірської Лаври, котрі супроводжували ікону, передавали їм свої пожертви на монастир і записки для поминання на богослужіннях у Лаврі. 

Своїми враженнями від відвідання Вінниччини поділився архімандрит Ісихій - насельник Свято-Успенської Святогірської Лаври.

- Я вперше перебуваю на Вінницькій землі. Сам я уродженець міста Донецька і після закінчення школи став насельником Святогірської Лаври. Тому я був тільки в Києво-Печерській Лаврі і в Почаївській Лаврі. Коли я їхав сюди, то, згадуючи події Хресного ходу 2016 року, у мене були, звичайно, переживання, що можуть статися якісь неприємні події. Але зараз, підводячи підсумок тижневого перебування на Вінницькій землі, я не можу пригадати жодного випадку неприємного, а навпаки зустрів і Владику, і духовенство, і віруючих людей, серця яких наповнені великою любов'ю і до Божої Матері, і до своїх братів православних християн.

Я побачив діяльного Владику, який своєю енергією підштовхує всіх, перш за все, духовенство, щоб вони старалися, дбали про церковну красу, про заснування недільних шкіл, про проповідь Слова Божого та про діяльне ставлення до храму Божого. Побачив і народ, який світиться любов'ю до Божої Матері і молиться. Який в таких парафіяльних храмах, що навіть у віддалених якихось місцях знаходяться, все одно сотнями збирається. Тим більше в кафедральному соборі, в Браїлівському монастирі - там багато сотень народу зібралися для того, щоб помолитися до Божої Матері. І звичайно, Божа Матір благословить цю святу землю, благословить цих віруючих людей і наділить їх Своїми дарами за ту любов, яку вони показали, за ті християнські чесноти, які вони мають в своїх серцях. Божа Матір, звичайно, не залишить цю землю і покриє її Своїм покровом.

- Приїдете ще колись у Вінницьку єпархію?

Звичайно, в Вінницьку єпархію приїду. Я думаю, що добре б, щоб і з Вінницької єпархії чудотворні ікони в нашу область приїжджали. Тому що коли ми їздимо в одні і інші місця, то ось ці спільні молитви перед чудотворними іконами, які або на нашій землі знаходяться, або знаходяться на цій землі, і приїжджають до нас, вони дуже б об'єднували і міняли б серця і уми всіх православних християн і навіть тих навколоцерковних людей, які б це все бачили. Тому що це діє не тільки на тих віруючих, які йдуть у Хресній ході, але і на всі їхні оселі, за якими він проходить, на всіх людей.

- Ви взяли участь у подільській Хресній ході на честь Калинівського Дива. Які Ваші враження від цієї події?

- Мені дуже сподобався молитовний настрій, який був на Хресній ході. Це був не просто перехід з одного місця в інше. Це дійсно супроводжувалося такою щирою гарячою молитвою. Ось що особливо мені сподобалося на цій хресній ході.

Прес-служба Вінницької єпархії