24 июля
2018 г.
У Вінниці відкрилася виставка, присвячена 1030-річчю Хрещення Київської Русі

24 липня, в день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги, у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки церковних старожитностей із приватних колекцій «Духовна вись», яка присвячена 1030-річчю Хрещення Київської Русі. Ініціаторами проведення виставки стали відділ історії Вінницької єпархії та Вінницький художній музей. Як зауважив в.о. директора музею Руслан Паламарчук, така виставка проводится у Вінниці вперше. Експозицію складають близько 20 антимінсів ХІХ-ХХ століть, старовинні ікони, ризи вінницьких архієреїв: архієпископа Симона (Івановського) та митрополита Макарія (Свистуна), старовинні облачення та предмети церковного вжитку.

На відкриття виставки були запрошені почесні гості: митрополит Вінницький і Барський Симеон, заступник голови Вінницької облдержадміністрації Олександр Крученюк та директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук, які привітали усіх присутніх зі святом рівноапостольної княгині Ольги та початком святкування на Вінниччині 1030-річчя Хрещення Київської Русі.

У своєму вітальному слові митрополит Симеон наголосив на необхідності популяризації християнських духовних і моральних цінностей, які є фундаментом здорового суспільства. Архіпастир зауважив, що виставка, як проводиться у стінах художнього музею, є одним із способів привернути увагу до духовної теми та ще раз пригадати сторінки церковної історії Вінниччини за допомогою представлених експонатів.

На думку митрополита Симеона, символічним є те, що відкриття виставки відбувається в день пам’яті рівноапостольної Ольги, котра була передвісницею Хрещення, яке пізніше здійснив її онук святий князь Володимир. Виставка «Духовна вись» відкриває низку заходів, які будуть проводитися на Вінниччині на честь річниці Хрещення Русі, а кульмінацією їх стане захід, який відбудеться 14 вересня, в день пам’яті усіх святих землі Вінницької.

Після вітальних слів першу екскурсію по виставці провів керівник відділу історії Вінницької єпархії протоієрей Назарій Давидовський.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram

Фотоальбом на FLICKR