22 февраля
2020 г.
Меморіальну дошку в пам’ять про загиблих у районі проведення АТО/ООС воїнів Вінниччини встановили біля кафедрального собору м. Вінниці (ФОТО, ВІДЕО)

22 лютого біля Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці було відкрито та освячено Меморіальну дошку в пам’ять про загиблих у районі проведення АТО/ООС воїнів Вінниччини. Захід відбувся у Батьківську суботу, коли Православна Церква поминає усіх померлих, та був приурочений до 5-ї річниці виведення українських військ з Дебальцеве.

На відкритті були присутні військовослужбовці, ветерани, волонтери, родичі загиблих, представники місцевої влади, члени громадських організацій та парафіяни Преображенського собору.

На чотирьох дошках, які встановлені поруч із будівлею собору, викарбовано імена 255 мешканців Вінниці та Вінницької області, які з 2014 по 2020 рік, під час проведення Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил у Донецькій та Луганській областях, віддали життя, захищаючи незалежність України.

На центральній дошці зображена ікона Спасителя, до Якого небесними сходами піднімаються душі убієнних воїнів. Господь приймає їх як таких, хто виконав найбільшу заповідь любові до ближніх. Внизу, під зображенням, написані слова Ісуса Христа: «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх». Ці слова описують подвиг наших загиблих, які віддали своє життя за Україну, за кожного українця.

Право відкрити Меморіальну дошку було надано родичам загиблих воїнів: дружині Василя Саінчука – Ірині, матері Олексія Зінов'єва – Ірині, Богдана Коломійця – Світлані, Андрія Проценка – Наталії, Дмитра Неумивакіна – Світлані.

Чин освячення та молитву за загиблими воїнами звершили митрополит Вінницький і Барський Симеон та архієпископ Вінницький і Тульчинський Михаїл з духовенством Православної Церкви України.

Після молитви митрополит Симеон звернувся зі словом до присутніх і, насамперед, до матерів і родичів загиблих воїнів. «Смерть ваших синів, батьків, братів і рідних вам людей була недаремною. – підкреслив Архіпастир – Ми низько вклоняємось їм за їхній військовий подвиг і християнський подвиг любові. Ми будемо молитися за них, як за наших рідних і близьких і будемо нести у своїх серцях частину вашого болю, смутку і печалі» - сказав митрополит Симеон.

Архієрей розповів, що Меморіальну дошку було встановлено з ініціативи Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви України та релігійної громади Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці з метою вшанування подвигу героїв-земляків і молитовного поминання загиблих воїнів. Богослужіння біля Меморіальної дошки в пам’ять про загиблих воїнів Вінниччини будуть відбуватися в дні, коли в державі згадуються події війни на сході України, у дні церковного поминання спочилих, а також щосуботи о 10.00.

Зі словом до присутніх на церемонії відкриття та освячення Меморіальної дошки звернулася мати загиблого Героя Павла Корнелюка – Світлана Корнелюк.

Перед учасниками пам’ятного заходу виступив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов.

Від імені ветеранів до присутніх звернувся Олег Дмитрійчук, який брав безпосередню участь у підготовці заходу і надавав допомогу зі збору інформації про загиблих героїв.

Після виступів відбулося покладанням квітів до Меморіальної дошки, під час якого архієрейський хор Спасо-Преображенського кафедрального собору виконував духовні піснеспіви. Завершилася церемонія виконанням духовного гімну України «Боже великий єдиний!»

Митрополит Симеон по завершенню заходу мав спілкування з родичами загиблих воїнів, благословив їх іконами та подарував молитвослови.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp