22 апреля
2020 г.
Відвідання кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов переноситься

Дорогі брати і сестри, Христос воскрес!

На позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося напередодні святкування Пасхи Христової, було прийнято рішення про введення на території Вінницької області додаткових обмежувальних заходів на період Великодніх свят та поминальних днів.

Зокрема, було вирішено:

    - обмежити доступ громадян до кладовищ у період з 20 квітня по 03 травня 2020 року, окрім здійснення обрядів поховання;

   - припинити рух транспорту до кладовищ, крім вантажних автомобілів, спецтехніки та транспорту задіяного в обрядах поховання.

Зазначені заходи пов’язані із необхідністю в період пандемії уникнути скупчень людей на кладовищах в поминальні дні, які, за традицією, розпочинаються в Україні в першу неділю після свята Пасхи (цього року перша неділя припадає на 26 квітня).

В зв’язку із цим обласною владою було ухвалено перенести поминальні дні з 25-26 квітня на Троїцьку поминальну суботу (6 червня 2020). Це рішення було прийнято на основі консультацій з представниками різних релігійних конфесій.

Нагадаємо, що Священний Синод Православної Церкви України ще 9 квітня ухвалив перенести відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня 2020 р.)

Ці заходи покликані захистити здоров’я людей і не наражати їх на небезпеку, особливо, в період, коли в Україні очікується проходження піку епідемії коронавірусу.

Звертаємо увагу на те, що поминальні дні після свята Пасхи були встановлені для того, щоби християни, засвідчуючи свою віру в те, що наш «Бог не є Бог мертвих, а живих. Бо в Нього всі живі» (Лк. 20,38), прийшли на могили своїх спочилих родичів, чиї душі залишаються живими і перебувають у іншому світі, а тіла лежать у могилах очікуючи на загальне Воскресіння мертвих. І щоби вони помолилися за спочилих та поділилися з ними радістю Воскресіння Христового. Саме тому, від слова «радість», пасхальні поминальні дні, на відміну від інших, називаються Радоницею.

Однак в умовах карантину, коли навіть Пасху ми святкували вдома, приєднуючись до спільної молитви через телетрансляції, нам не слід порушувати санітарних вимог і приписів влади, які направлені на якомога скоріше подолання пандемії.

Тому просимо вас у ці поминальні дні піднести молитви за своїх спочилих родичів вдома, бо саме молитва їм потрібна найбільше, та потурбуватися про те, щоби їхні імена пом’янули під час Божественної літургії та панахиди в неділю, 26 квітня, та у вівторок, 28 квітня, коли за церковним Уставом буде правитися заупокійне богослужіння. Для цього заздалегідь подайте записки з іменами своїх спочилих родичів у ваш храм або, якщо передбачена така можливість, перешліть їх своїм священикам за допомогою засобів зв’язку та Інтернету.

З часом, коли карантинні заходи будуть пом’якшені, ви зможете відвідати кладовища та піднести молитву біля могил своїх рідних і близьких. Також ви зможете приєднатися до молитви, яка буде звершуватися священниками 6 червня, згідно рішення Синоду Православної Церкви України.

***

Спасо-Преображенський кафедральний собор м. Вінниці ПЦУ надає парафіянам можливість подачі записок онлайн під час карантину. Для цього вірянам потрібно заповнити google forms. Зробити це можна за ПОСИЛАННЯМ. 

Або безпосередньо на сайті Вінницько-Барської єпархії. 

Також залишається можливість подати записки за номером +38(098)3189964 у viber, whatsapp або за допомогою sms.

Вашу добровільну пожертву Ви можете перерахувати на картку Приватбанку: 5363 5420 1055 9335 Воєвода О.В.

Дякуємо за підтримку релігійної громади кафедрального собору!

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp