29 августа
2020 г.
Митрополит Симеон помолився за захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

29 серпня, в День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, митрополит Симеон з духовенством звершив молитву за загиблими Героями біля Меморіальної дошки, що встановлена поруч із Спасо-Преображенським кафедральним собором м. Вінниці. На дошці викарбувані імена 259-ти жителів Вінниці та Вінницької області, які віддали своє життя, захищаючи Україну. У молитві взяли участь родини загиблих, які приїхали з усієї області, військовослужбовці, ветерани, представники громадських організацій та парафіяни собору.

Перед початком молитви митрополит Симеон звернувся до присутніх і наголосив, що молитва, яка звершується в цей день, – це шана Героям і вдячність за їхній подвиг, але насамперед, це прохання до Бога за спасіння їхніх душ. «Ми віримо, що Бог прийняв їх у Свої обителі, - сказав Архіпастир, - тому що загиблі воїни віддали найдорожче, що в них було, - їхнє життя, за нас з вами, за те, щоби війна не прийшла у наші домівки, за те, щоби в Україні запанував непорушний міцний мир».

Митрополит Симеон підкреслив, що молитва за загиблих Героїв, це водночас і молитва за мир, але мир справедливий, при настанні якого Україна не поступиться своїми територіями і захистить інтереси своїх громадян. «Саме за такий мир віддавали життя наші Герої, і ми молимось і віримо, що їхня жертва буде недаремною» - сказав Владика.

Під час молитви були згадані не лише 259 вінничан, імена яких написані на Меморіальній дошці, але й всі герої, які віддали своє життя у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Серед них - Герої Небесної Сотні, вірні присязі військові з анексованого Кримського півострова, учасники Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил на Сході України.

Молитва у Вінниці проходила в рамках Всеукраїнської молитви, яка лунала цього дня, зокрема біля стіни скорботи у Свято-Михайлівському чоловічому монастирі м. Києва, та в інших храмах Православної Церкви України.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp