9 мая
2021 г.
У Вінниці на могилах героїв війни на сході України помолилися за загиблих земляків

9 травня, в неділю Антипасхи, на багатьох кладовищах в Україні відбувається поминання померлих. На Центральному кладовищі м. Вінниці у цей день поминали загиблих у війні на сході України вінничан.

На алеї Слави, де поховані двадцять чотири герої, зібралися їхні рідні і близькі, серед яких матері, дружини і ще зовсім малі діти. З благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона заупокійне богослужіння звершили ключар Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрей Віталій Голоскевич та секретар управління Вінницько-Барської єпархії ПЦУ протодиякон Владислав Демченко.

Після молитви о. Віталій звернувся до присутніх із пастирським словом. Священник нагадав слова, яке Церковне Передання вкладає в уста Господа нашого Ісуса Христа: «В чому Я застану вас, в тому й буду судити» і наголосив на тому, що воїни, які загинули захищаючи рідну землю і народ, пішли до Бога, пожертвувавши найдорожчим, що у них було, - своїм життям, і виконавши цим заповідь про найбільшу любов: «Немає більше від тієї любови, як хто душу свою покладе за друзів своїх (Ін. 15,13). «Вони віддали своє життя не лише за рідних і близьких людей, а за всіх українців, котрі завдяки подвигу героїв, мають можливість жити у мирі і в спокої і розбудовувати свою країну» - підкреслив протоієрей Віталій.

Священник також подякував матерям воїнів за гідне виховання синів і побажав їм, а також дружинам і дітям героїв Божої втіхи у їхній втраті. «Найкращою подякою від усіх нас для цих воїнів є молитва, яку вони відчувають як прояв нашої любові до них» - сказав о. Віталій і зауважив, що в такі поминальні дні на Алею Слави хоча би на хвилину мав би зайти кожний вінничанин, який прийшов пом’янути своїх рідних і близьких, щоби вклонитися пам’яті героїв, які поховані тут.

Після завершення загальної молитви і проповіді священнослужителі підійшли до кожної з двадцяти чотирьох могил і проспівали вічну пам’ять, а о. Віталій похристосувався з кожним з похованих, називаючи його по імені і висловлюючи цим самим віру Православної Церкви у те, що наш Бог «не є Бог мертвих, а живих. Бо в Нього всі живі (Лк. 20, 38) і ті, що вже переступили поріг Вічності, воскреснуть у свій час, як воскрес Господь Ісус Христос.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp