31 июля
2021 г.
Перша Божественна літургія звершена у відродженому у Вінниці жіночому монастирі Благовіщення Пресвятої Богородиці

31 липня 2021 року у храмі преподобномученика Макарія Овруцького вінницького жіночого монастиря Благовіщення Пресвятої Богородиці було звершено першу Літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Владиці співслужили священники Вінницько-Барської та Вінницько-Тульчинської єпархій.

Перед Літургією Владику з традиційним короваєм і квітами зустріли сестри обителі на чолі з ігуменею Єліконидою (Воєводою). У вітальному слові матінка Ігуменя просила Архіпастиря піднести молитву за благословення Боже і покров Божої Матері відродженій обителі, за примноження сестер і за небесну допомогу у їх духовних і тілесних трудах на благо Церкви Христової і для духовної користі тих, хто у стінах обителі шукатиме спасіння душі, молитовної підтримки і християнської любові.

Під час Літургії лунали молитви за початок доброї справи, а також за справедливий мир для України і про припинення епідемії.

Під час богослужіння митрополит Симеон рукопоклав диякона Володимира Білика у сан ієрея.

Після Літургії та молебню митрополит Симеон привітав ігуменю монастиря матінку Єлікониду (Воєводу) з початком молитовного життя обителі. Владика побажав аби молитовний покров Пресвятої Богородиці завжди перебував над сестрами, які будуть жити і молитися в монастирі, а сам монастир був світильником віри, добра і християнської любові.

Після молитви для усіх прочан, які цього дня прийшли на молитву у святу обитель, було влаштоване пригощання, під час якої кожний міг поспілкуватися з ігуменею, сестрами та з владикою Симеоном.

Довідка:

Рішення про заснування монастиря було прийняте Священним Синодом Православної Церкви України. Монастир названий на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці у пам’ять про Благовіщенську жіночу обитель, яка існувала у Вінниці з XVII по ХІХ століття.

Указом Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія ігуменею монастиря призначена монахиня Єліконида (Воєвода). 24 липня 2021 року, на Літургії, під час малого входу, митрополит Симеон прочитав молитви на поставлення монахині Єликоніди у чин ігумені.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp