16 февраля
2017 г.
«Дякуємо Богу за такого батюшку»
Парафіяни вітають архімандрита Полікарпа (Яворського) з 10-річчям служіння у храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Літинка Літинського району. До «Православної Вінниччини» віруючі надіслали листа, у якому з любов’ю розповідають про добрі справи свого батюшки.

Архімандрит Полікарп служить у Літинці з грудня 2006 року. Окрім цього, він опікується також громадами Яблунівки (у 2016-му виповнилося 10 років служіння) та Дяківців (5 років).

«Спочатку було дуже нелегко привести людей до молитви і храму, – пишуть парафіяни, – бо люди звикли до байдужості. Але з Божою поміччю більшість навернулася до Бога і Церкви. Хлопчики прийшли паламарювати, і молоді хористи з’явились на криласі. При храмі відкрилася недільна школа для дітей, запрацювала церковна бібліотека».

«Нашому храму більше ста років, і він давно потребував ремонту – і зовнішнього, і внутрішнього, – продовжують дописувачі. – Тому отцю Полікарпу прийшлось займатись відродженням храму в повному розумінні цього слова. Збирати кошти, копійка до копійки, організовувати людей. На даний час храм обновився та продовжує оновлюватись».

«Особливо парафіяни радіють відновленню цілющого джерела, що біля Яблунівки, яке у народі називають «Криничкою», – йдеться у листі. – Воно існує дуже давно, старі люди переказували, що раніше там був чоловічий монастир, але у 1930-ті роки його зруйнували, настоятеля монастиря архімандрита Феодосія розстріляли. Все можна зруйнувати, людину вбити, але не можна перемогти святиню. До цих пір цілюще джерело оздоровлює людей, зцілює у тілесному та духовному плані. І велику роботу по відновленню джерела, окультуренню й розбудові його провів наш отець. Завдяки йому щороку на свято Вознесіння Господнього священики Літинського благочиння звершують Літургію й молебень з акафістом і освяченням води».

«Окрему подяку хочемо висловити за організацію паломницьких поїздок, які дають нам можливість вклонитися святиням, багато переосмислити у своєму житті, знайти зцілення у цілющих водах святих джерел, – пишуть парафіяни. – Ми, прості сільські люди, завдяки батюшці побували у більшості монастирів і храмів України і просимо Бога, щоб дарував здоров’я отцю і ми ще не раз поїхали до Почаєва, Чернівців, Закарпаття і багатьох інших святих місць».

«Від природи наш батюшка дуже веселий, відкритий, гостинний, милосердний, але водночас дуже строгий, – додають віруючі. – Він має підхід і до дорослих, і до молоді. Здається, він знає кожного парафіянина ніби зсередини, всі його болі та радощі». 

«Наш настоятель духовно об’єднує людей, які належать до його парафії, – йдеться у листі. – У якій церкві ми б не були – Літинській, Яблунівській, Дяківській – відчуваємо себе рідними, об’єднаними словом Божим, яке до нас з любов’ю доносить наш отець». 

«Дуже вдячні Богові, що Він саме архімандрита Полікарпа поставив у нашому селі настоятелем. Многая і благая літа отцю Полікарпу!» – завершують свій лист парафіяни Літинки.

Підготувала Тетяна Матяш

Газета «Православна Вінниччина», №1 (41), січень 2017 р.