Українські паломники відвідали монастир святого Давида Евбейського
На о. Евбеї знаходиться прославлений монастир святого Давида. Українські паломники на чолі із митрополитом ВІнницьким і Барським Симеоном та митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром відвідали цю обитель і вклонилися її святиням.
У головному монастирському храмі на честь Преображення Господнього владики відправили молебень і приложилися до глави святителя Василія Великого, а також до глави засновника обителі преподобного Давида Евбейського і до ікони новопрославленого місцевого святого старця Якова. Паломники побували у келії святого Якова та біля його могили. З благословення настоятеля монастиря для гостей з України приготували традиційне частування у монастирській трапезній. Залишаючи обитель владики подякували братії за теплий прийом і обмінялися пам’ятними подарунками.
Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ
Читайте наші новини в Telegram, Viber и WhatsApp
Довідка:
Преподобний Давид Евбейський - святий XVI століття. Ще в дитинстві в ньому проявилися духовні дарування - він сподобився явлення святого Іоанна Предтечі. У віці 15 років Давид став послушником досвідченого старця, кілька років прожив на Афоні у Великій Лаврі, а потім з послуху прийняв ігуменство в одному з монастирів митрополії Нафпактос. Зазнавши безліч скорбот від неслухняної братії і від іновірних правителів - турок, преподобний Давид покинув обитель і переправився на острів Евбея. Причому, не маючи місця в човні, він розстелив на воді свою мантію, сів у неї і так переплив Евбейську затоку. На Евбеї подвижник оселився в печері неподалік від зруйнованого храму Преображення Господнього. Поступово біля нього зібралася братія, і утворився Спасо-Преображенський монастир. Тут святий Давид дожив до глибокої старості, ще за життя сподобилася дару чудотворіння, які не припиняються і після його кончини від його мощей вже більше чотирьох століть.
Старець Яків Евбейський - наш сучасник, і, тим не менш, його можна назвати духовним наступником преподобного Давида Евбейського. Святий Давид з'явився благочестивому юнакові і закликав залишитися в Спасо-Преображенському монастирі, який тоді - в середині XX століття - перебував у занепаді. Отець Яків з дитинства мав покликання до духовного життя, йому являлася свята Параскева і розмовляла з ним, як з другом. З ранньої юності і до глибокої старості отець Яків, незважаючи на те, що важко хворів, був суворим постником - часто він не вживав їжу з понеділка до п'ятниці, і тільки в суботу та неділю дозволяв собі з'їсти трохи хліба і оливок. Молитва старця була гаряча, він зціляв хворих і виганяв бісів. З усіх кінців Греції люди їхали до нього за порадою і духовною допомогою. На могилі подвижника і в наші дні відбувається безліч чудес. Нещрдавно відбулася канонізація старця Якова