Запрошуємо на урочисте богослужіння у храмі-усипальниці Миколи Пирогова у Вінниці, яке відбудеться в день пам’яті святителя Миколая

19 грудня 2022 року у храмі Святителя Миколая у Вінниці, в якому знаходиться усипальниця видатного хірурга Миколи Івановича Пирогова, відбудеться святкова Божественна літургія, яку очолить митрополит Вінницький і Барський Симеон. Початок богослужіння о 9.00. Запрошуємо усіх бажаючих помолитися в цей святковий день у одному з найстаріших храмів Вінниці.

Храм-усипальниця є частиною музейного комплексу Миколи Пирогова. Нагадаємо, що після смерті Миколи Івановича Пирогова 23 листопада (5 грудня за н.ст.) 1881 року тіло вченого було набальзамовано петербурзьким лікарем Д. І. Виводцевим.

Для збереження останків М. І. Пирогова вдова О. А. Пирогова придбала ділянку землі на цвинтарі с. Шереметка (тепер це територія м. Вінниці), де побудувала склеп, в якому розмістила набальзамоване тіло.

1885 року за проектом архітектора В. І. Сичугова над усипальницею вченого споруджений храм, освячений на честь Св. Миколи Чудотворця.

У святкові дні і пироговські дати у церковному комплексі відбуваються богослужіння.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал