Архієрейський Собор ПЦУ незабаром розгляне питання календарної реформи

Про це у інтерв’ю виданню Gazeta.ua повідомив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Його Блаженство підкреслив, що в ПЦУ вже давно почали думати над календарною реформою і обрали стратегію виважених і поступових кроків в цьому напрямку, щоб підготувати паству й не отримати церковного розділення.

Тепер, - зауважив Предстоятель, - наші парафії вже можуть обирати, якого календаря дотримуватися (Юліанського – «старого стилю» або Новоюліаноського – «нового стилю» ). У травні на Архієрейському Соборі ми винесемо загальноцерковне рішення щодо цього.

Розмірковуючи про перспективи реформи, митрополит Епіфаній відзначив, що її втілення насамперед дасть змогу перейти на більш точний календар й уникнути в майбутньому поступового зміщення нерухомих свят. Його Блаженство висловив впевненість, що з Божою допомогою вдасться подолати труднощі, які можуть виникати на шляху цієї реформи.

Адже мета в нас насправді блага – якнайкраще свідчити світло Христової істини. Для цього ми й робимо переклади й редакції певної церковної літератури й упроваджуємо відповідні церковні реформи. Однак це, звісно, не стосується православного віровчення, яке є незмінним»

- наголосив Предстоятель ПЦУ.

Повністю інтерв’ю з Блаженнійшим Митрополитом Епіфанієм можна прочитаті на сайті Gazeta.ua за посиланням.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал