Митрополит Симеон відвідав Свято-Троїцький собор у м. Берестечку

17 червня 2023 року, під час свого перебування у м. Берестечку Волинської області, після молебня перед початком будівництва каплиці у місцевому психоневрологічному інтернаті, митрополит Вінницький і Барський Симеон відвідав Свято-Троїцький собор. З історією цього величного храму Архіпастиря ознайомив настоятель церкви протоієрей Микола Качмарь, котрий був призначений на цю посаду митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом після того, як 14 січня 2019 року релігійна громада собору проголосувала за приєднання до помісної Православної Церкви України.

Як повідомив о. Микола, берестейський собор, який є одним з найбільших храмів Волині і має три рівні, проєктували на зразок Володимирського собору, що у м. Києві. Автором проекту був архітектор Володимир Ніколаєв.

Розпочали спорудження святині у 1910 р. Перший камінь у будівництво храму заклав архієпископ Волинський Антоній (Храповицький). Цей Божий дім громада присвятила загиблим під Берестечком козакам, тож до зведення долучилися ледь не всі православні жителі міста.

Під час Першої світової війни недобудовану споруду частково розібрали. Тільки у 1927 р. відбулось освячення нижнього храму. Потім польська влада заборонила зводити верхній ярус, адже тоді собор перевершував би за висотою місцевий костел Святої Трійці, на одній зі стін якого, за переказами, була намальована сцена перемоги польської армії над козацьким військом під Берестечком. Тож збудували тільки нижню й основну частини святині.

За радянської влади приміщення храму використовувалося як склад. Після отримання Україною незалежності собор почав відроджуватися. До його сторіччя провели реконструкцію, накрили дах, поставлено три мідні куполи з позолоченими хрестами. Але досі залишається незавершеним верхній ярус. Оскільки собор будується вже понад 100 років, його первинний проєкт зазнав певних змін. Зокрема, спочатку планувалося увінчати храм одним куполом, а пізніше спорудили п’ять.

Протоієрей Микола Качмарь розповів митрополиту Симеону про духовне життя храму, де регулярно звершуються богослужіння. Владика побажав священнику Божої ласки і допомоги у подальших духовних трудах та в роботах по завершенню будівництва величної святині. Митрополит також передав найкращі вітання парафіянам і побажання Божого благословення.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування