Митрополит Симеон звершив Літургію у Житомирсько-Овруцькій єпархії ПЦУ

6 травня 2021 року, у день пам’яті великомученика Юрія Переможця, з нагоди престольного свято у Свято-Георгіївській церкві міста Житомира була звершена урочиста Літургія. Цього ж дня парафія відсвяткувала 5-річчя освячення та відкриття храму.


Божественну літургію очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон у співслужінні митрополита Переяславського і Вишневського Олександра, архієпископів Рівненського і Острозького Іларіона та Житомирського і Овруцького Паїсія, настоятеля храму протоієрея Павла Ядчишина, та духовенства.


Після Літургії та хресної ходи владика Симеон привітав настоятеля та парафіян храму з Пасхою Христовою, престольним святом та 5-річчям освячення церкви.


Довідка:

Свято-Георгіївський храм став символом дружніх стосунків народів України та Грузії, поєднаних спільною вірою та любов’ю до Господа. Будівництво храму почалось у складний для нашої держави 2014 рік. Анексія Криму Російською Федерацією, вторгнення російських військ на територію України і фактичний початок неоголошеної російсько-української війни стали поштовхом до його зведення. 6 травня 2016 року церкву освятили на честь святого великомученика Георгія Побідоносця – покровителя воїнства та оборонця від усілякого зла. Святиня стала місцем єднання братніх народів, місцем для молитви за свободу, мир і незалежність.

Ініціатором будівництва став підприємець, етнічний грузин Георгій Кварацхеліа. Таким чином він хотів висловити шану Україні, в якій знайшов своє покликання і де народилися його діти. Сьогодні у храмі спільно моляться українці, грузини та інші православні християни. Церкву побудовано в давньогрузинському архітектурному стилі. Грузія була однією з перших країн, які прийняли християнство. Спершу храми там зводили у формі класичних базилік без куполів, але в VI-VII століттях грузинські зодчі почали будувати хрестові храми з єдиним внутрішнім простором. Наприклад, таким став класичний монастир Джварі, внесений до світової спадщини ЮНЕСКО.

Відголоски цього архітектурного стилю простежуються і в Свято-Георгіївському храмі – з його високими вікнами, лаконічними кам’яними стінами та скромним оздобленням усередині. На території Свято-Георгіївського храму розташована визначна святиня грузинського народу, символ грузинського православ’я – хрест святої рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії. У неділю і святкові дні Божественні літургії у храмі звершуються двома мовами: українською та грузинською.

За матеріалами пресслужби Православної Церкви України.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)


Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp




Pоздрукувати матеріал
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Інтервал між літерами
Міжрядковий інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування