Перше богослужіння у своєму храмі провела релігійна громада, що приєдналася до ПЦУ у Хмільницькому районі

14 серпня 2023 року, в день свята Винесення Хреста Господнього і пам’яті святих мучеників Макавеїв, релігійна громада с. Бережани Хмільницького району нарешті отримала можливість помолитися у власному храмі.

Ще рік тому церковна громада більшістю голосів вирішила вийти з підпорядкування УПЦ московського патріархату та приєднатися до Православної Церкви України. Однак через особливості українського законодавства вірянами довелося доводити своє право на зміну підпорядкування у суді. Весь цей час православні жителі Бережан збиралися на молитву на території храму або в пристосованому для молитви приміщенні. І ось нарешті, після відповідного рішення суду, документи про зміну підпорядкування у канонічних та організаційних питаннях були зареєстровані і релігійна громада отримала можливість повернутися до свого хаму. Священик УПЦ попрощався зі своїми малочисельними прихильниками, яким весь цей час він доводив, що немає нічого спільного з московським патріархатом, і був змушений віддати церковній громаді ключі від храму, який їй по праву належить.

Враховуючи, який довгий і непростий шлях пройшла церковна громада с. Бережани до цього дня, можна уявити, яким радісним він став для вірян, які вперше помолилися у стінах сільської святині рідною українською мовою. Перше святкове богослужіння звершив настоятель храму ієрей Юрій Волощук. Молитви співав церковний хор, який був організований вже після переходу до ПЦУ і за короткий час досягнув високого рівня музичної майстерності.

Отець Юрій Волощук освятив мед і квіти, які цього дня за традицією приносять у храм для освячення. Священник привітав свою громаду зі святом і передав парафіянам вітання і благословення від митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Вся Вінницько-Барська єпархія також вітає релігійну громаду Різдва Пресвятої Богородиці с. Бережани Хмільницького району з поверненням до свого храму і першою молитвою, яка зазвучала у ньому рідною мовою після приєднання до канонічної помісної Православної Церкви України!

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал