Престольне свято і перша Літургія у Вознесенському монастирі

13 червня 2024 року, в день свята Вознесіння Господнього, у Свято-Вознесенському чоловічому монастирі, що в с. Іванівка Лука-Мелешківської громади Вінницького району, була звершена Божественна літургія на честь престольного свята новоствореної обителі.

Свято-Вознесенський чоловічий монастир у Вінницько-Барській єпархії був заснований 7 березня 2024 року рішенням Священного Синоду Православної Церкви України в пам'ять про монастир, який існував у Вінниці у 17-18 століттях, був центром духовної освіти і форпостом православної віри.

Відроджена обитель знаходиться у с. Іванівка, що розташоване у 20 км від Вінниці. Основою майбутнього братського корпусу стане приміщення колишньої лікарні. В цьому ж приміщенні планують влаштувати храм на честь Трьох Святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого. Головний монастирський храм на честь Вознесіння Господнього планують збудувати поблизу братського корпусу. Наразі настоятель монастиря архімандрит Софроній (Чуприна) разом із парафіянами та місцевими мешканцями облаштовує територію та готує будівлю для ремонту.

Першу Божественну Літургію у монастирі очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон у співслужінні настоятеля та представників духовенства єпархії.

Під час Літургії були піднесені молитви за Україну та за перемогу українського війська, а також за Божу допомогу у розбудові монастиря.

Після Літургії митрополит Симеон освятив поклонний хрест, який встановили на території монастиря, та відправив святковий молебень.

Архіпастир виголосив проповідь про свято Вознесіння, привітав настоятеля архімандрита Софронія з початком духовного життя у монастирі, побажав йому Божої ласки і сприяння не лише у справі будівництва монастиря, а, насамперед, створення чернечої громади, яка би була осередком молитви, духовного просвітництва та місіонерського і соціального служіння.

У свою чергу архімандрит Софроній подякував Його Високопреосвященству за спільну молитву і допомогу, а також звернувся до парафіян, які завітали до обителі з проханням про всебічну підтримку нового монастиря.

До митрополита Симеона і всіх присутніх звернувся також голова Лука-Мелешківської територіальної громади Богдан Августович, який привітав усіх з історичною подією в житті громади.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал