Престольне свято нижнього храму кафедрального собору

У день пам'яті святих безсрібників Косми і Даміана Асійських, 1 листопада 2023 року, у нижньому храмі Спасо-Преображенського кафедрального собору, який присвячений цим святим, було звершено святкову Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Владиці співслужили клірики кафедрального собору.

Під час богослужіння була піднесена молитва за українське військо та перемогу України.

Після Літургії був відправлений молебень святим Космі і Даміану перед іконою з частками їхніх святих мощей. Митрополит Симеон звернувся до духовенства і парафіян з проповіддю про життя та духовні подвиги святих цілителів і чудотворців Косми і Даміана.

Секретар управління Вінницько-Барської єпархії, з благословення Архієрея, нагадав присутнім про основні історичні віхи нижнього храму, який свого часу був усипальницею родини Грохольських – фундаторів храму, а потім, у 1855 році, став православним храмом. У важкі для Церкви часи ХХ століття нижній храм був перетворений спочатку на продовольчий склад, потім на спортзал і на гардероб залу філармонії, і зрештою, наприкінці 90-х років минулого століття знову став діючим храмом.

Митрополит Симеон привітав усіх присутніх з престольним святом храму і наголосив, що сьогодні саме у храмі святих Косми і Даміана велика кількість дітей вінничан приймає Таїнство Хрещення і робить свій перший крок на шляху до спасіння душі. Архіпастир побажав усім, хто молився, і буде ще молитися у храмі святих Косми і Даміана, спасіння душі і міцного здоров’я по молитвах святих цілителів і чудотворців.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал