Разом із Предстоятелем ПЦУ митрополит Симеон відвідав громаду собору на честь Святого Духа у Нововолинську

Блаженнійший Митрополит Епіфаній у Нововолинську, 9 травня 2023 року, завітав до громади собору на честь Святого Духа. Про це повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

Предстоятель Православної Церкви України звершив молебень за Україну та за новітніх героїв – захисників Батьківщини.

Разом із Предстоятелем єдиної помісної Української Православної Церкви за богослужінням також молилися митрополит Вінницький і Барський Симеон, архієпископ Володимирський і Нововолинський Матфей, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, виконуючий обовʼязки Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій, настоятель храму протоієрей Степан Фульмес, місцеве та запрошене духовенство, а також Нововолинський міський голова Борис Карпус, Народний депутат України Ігор Гузь та численні віряни.

Після молебню Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернувся до настоятеля та громади зі словами Першосвятительської проповіді.

Вже у третьому храмі Нововолинська ми молимось за наших захисників, завдяки їхньому героїчному подвигу ми маємо тут відносний мир, але там, на південному сході, є гаряча фаза цієї війни. Там гинуть повсякденно люди – мирні мешканці, невинні діти, не говорячи вже про військових. Тому ми молимось, щоби Господь укріпляв їхні сили, щоб вони і надалі так героїчно захищали нашу Богом дану українську землю. Ми молимось за них і тих, хто вже відійшли у вічність. Це наш священний обов’язок – пам’ятати про їхній подвиг, який не повинен бути марним. Бо вони віддали своє життя заради кожного із нас. Ми не повинні забувати, що страшна війна триває»,

– зокрема сказав Митрополит Епіфаній.

Наші військові по-особливому відчувають нашу духовну підтримку, наші молитви. Бо там, на фронті, немає атеїстів. Перед очима смерті немає невіруючих. Всі вірують, бо розуміють, що більшої допомоги, ніж Божої, не можуть отримати. Сучасна зброя є дуже страшною, вона нищить все на своєму шляху. Ми бачимо останні страшні кадри зі Сходу України, з незламного Бахмута, який справді став містом-символом незламності духу українського народу. Бо, справді, перемагає дух. Бо навіть найсучасніша зброя в руках слабодухих не буде мати ефекту. Ми засвідчили: якщо ми сильні духом, ми можемо боротися і досягати перемоги.

Наші сусіди, які називають себе християнами, вбивають своїх ближніх, своїх сусідів. Невже це християнство, яке називає вбивчу війну священною? Ми не прагнемо жити в такому світі, в так званому «русскому мірі», бо ця ідеологія принесла в нашу країну руйнацію. Ми хочемо жити у своєму українському світі, ми окремий народ, ми окрема держава і будемо господарями у своєму домі – подобається це комусь чи ні»,

– підкреслив Предстоятель.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній вручив іменний хрест Предстоятеля настоятелю храму протоієрею Степану та відзначив меценатів собору.

У свою чергу владика Матфей та настоятель храму висловили вдячність Предстоятелю за Першосвятительський візит і молитву та подарували ікону Пресвятої Богородиці.

Також до слів вдячності доєднався й Нововолинський міський голова Сергій Карпус.

За матеріалами пресслужби Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ)

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал