Разом із Предстоятелем ПЦУ митрополит Симеон відвідав церковну громаду у Нововолинську

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, перебуваючи з Першосвятительським візитом у Володимир-Волинській єпархії, 9 травня 2023 року, відвідав громаду храму на честь святого архістратига Божого Михаїла. Про це повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

Громада впродовж 18 років трудилася над будівництвом цього ошатного храму, а сьогодні з трепетом на душі та з радістю вперше зустрічає свого Першосвятителя.

Предстоятель Православної Церкви України підніс молитви за захисників України, за владу, і наш народ.

Під час богослужіння спільно з Предстоятелем молилися митрополит Вінницький і Барський Симеон, архієпископ Володимирський і Нововолинський Матфей, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, виконуючий обовʼязки Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій, настоятель храму протоієрей Михайло Нідзельський, місцеве й запрошене духовенство, а також Нововолинський міський голова Борис Карпус, Народний депутат України Ігор Гузь та численні віряни.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній наприкінці молебня звернувся до вірних із Першосвятительським словом.

Щиро вітаю усіх вас, адже ми знаходимось в дні святкування свята над святами – Воскресіння Господнього. І ми вітаємось в ці післяпасхальні дні простими і ніби звичайними словами «Христос воскрес!», але ми засвідчуємо, що Господь, Який прийшов у світ заради нашого спасіння, здолав страждання, здолав випробування, через Голгофу, через хрест досягнув воскресіння. І дає нам силу і наснагу долати труднощі, які трапляються на нашому життєвому шляху, і не лише на особистому, а й на шляху нашого народу.

Адже ми боремось, ми боремося за правду, ми проходимо з вами великі випробування цією страшною війною, яка забирає повсякденно наших найкращих синів і дочок. Ми платимо з вами дуже високу ціну, але свобода і воля є безцінними. Ми володіємо з вами великим даром свободи і незалежності, вже понад три десятиліття ми зростаємо в своїй єдиній українській державі, маючи свою єдину помісну визнану автокефальну Українську Православну Церкву. Ми бороли, боремось і перемога неодмінно буде на нашому боці»,

– підкреслив Митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель висловив тверду віру, що наша українська держава та українська Церква святкуватимуть велику перемогу України.

Сьогодні 9 травня, але ми не долучаємось до так званого «побєдобєсія», ми святкуємо сьогодні День Європи, бо ми європейці. Ми хочемо бути невід’ємною частиною європейської цивілізації, європейської спільноти. Тому ми прагнемо нової, справжньої, великої перемоги, перемоги правди і добра, свободи, яку незабаром ми будемо святкувати. Ми скинули окови, які нас скріплювали кілька століть – і фізичні, і духовні – тому будемо будувати надалі свою незалежну, європейську, демократичну Україну, а також сильну єдину помісну Українську Православну Церкву. Якщо буде сильна духовна основа – буде і сильна українська держава. Тож закликаю всіх вас і надалі молитися і просити у Бога допомоги, а ми бачимо, що Господь не полишає нас – допомагає, сприяє і захищає нас»,

– підсумував Предстоятель.

Також Блаженнійший Митрополит Епіфаній відзначив високими церковними нагородами українських волонтерів.

За матеріалами пресслужби Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ)

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал