Відбулося паломництво вінничан до святинь м. Києва

18 вересня 2021 року з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона було звершено паломництво вінничан до святинь у м. Києві. Паломницьку групу очолив архімандрит Софроній (Чуприна).


Першим монастирем, яким відвідали паломники, був древній Михайлівський Золотоверхий чоловічий монастир. Вінничани помолилися перед місцевими святинями, після чого насельник обителі ієромонах Михаїл (Карнаух) провів екскурсію та ознайомив паломників з історією монастиря.


Разом з о. Михаїлом паломники побували у храмі Трьох Святителів, який розташований на другому поверсі дзвіниці, де зберігаються ковчеги з мощами багатьох угодників Божих. Серед них - частка мощей святого мученика В'ячеслава, князя Чеського, яку подарував Предстоятелю Православної Церкви України Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію єпископ Шумперкський Ісая (вікарій Оломоуцько-Брненської єпархії Православної Церкви Чеських земель і Словаччини).


Вінничани помолилися й у академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова. До речі, це єдиний у монастирі уцілілий храм XVIII століття, який зберігся неушкодженим після більшовицької окупації України.


Після Михайлівського Золотоверхого монастиря, з благословення єпископа Команського Михаїла (Аніщенко), паломники відвідали Андріївський храм на Подолі, де нині розміщується представництво Вселенського патріархату в України. Для віруючих провели коротку, але змістовну екскурсію, ознайомили з історією та архітектурними особливостями храму XVIII століття.


Далі паломники вирушили до Свято-Михайлівського Видубицького монастиря, де мали змогу помолитися перед святинями обителі. Віталій Форнаті провів екскурсію, розповів про храми обителі, які зберігалися з XI століття та козацької доби. Паломники були вражені величчю архітектурного ансамблю монастиря, яка поєднана з простотою і тишею, не притаманною швидкому ритму життя великого столичного міста.


Наступною зупинкою для паломників був Спасо-Преображенський ставропігіальний собор, що у мікрорайоні Теремки. Ольга Зарицька розповіла паломникам про історію побудови собору і його сьогодення. Вінничан вразила краса мозаїк, якими прикрашені склепіння храму. Паломники мали змогу помолитися та приложитися до рідкісних святинь: чисельних ікон з частками святих мощей угодників Божих та мощевиків, які зберігаються в соборі.


Також паломники відвідали музей пам'яті Митрополита Володимира (Сабодана), який обіймав кафедру Київських Митрополитів з 1992 по 2014 рік. В музеї паломників радо зустрів митрополит Олександр (Драбинко), який благословив вірян і на згадку про відвідини музею подарував книгу, присвячену останнім дням земного життя Митрополита Володимира. На останок віруючих пригостили кавою та солодощами.


До Вінниці паломники повернулися сповнені приємними враженнями і духовною радістю від відвідання святинь, а також задоволенням від братнього спілкування одне з одним і з духівником поїздки архімандритом Софронієм.


Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)


Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp




Pоздрукувати матеріал
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Інтервал між літерами
Міжрядковий інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування