21 грудня 2024 року, під час вечірнього богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці відбулася традиційна акція з передачі Вифлеємського вогню миру. Цей вогонь, який був запалений на місці народження Господа Ісуса Христа у Вифлеємі, передається у ці дні по всьому світу з побажаннями миру, злагоди та порозуміння.
До собору символ єдності доправили представники вінницького осередку української скаутської організації «Пласт». Молоді люди заспівали пісню, яку традиційно виконують під час передачі вогню, а також розповіли про свою місію у рамках міжнародного скаутського заходу, що відбувається щороку напередодні Різдва Христового.
Прийнявши Вифлеємський вогонь, митрополит Вінницький і Барський Симеон подякував вінницьким скаутам та зауважив, що цей вогонь, який був запалений на місці народження Спасителя, є символом миру між Богом і людиною. Водночас, цей вогонь і його світло та тепло, за словами Архіпастиря, є символом того, якими повинні бути люди: гарячими у вірі, теплими у любові та добрих справах, щоби достойно зустріти у своїх серцях Народженого Спасителя. Після цього від Вифлеємського вогню були запалені свічки та лампади в усьому храмі.
Вифлеємський вогонь буде горіти у лампадах впродовж усього періоду Різдвяних свят. Кожний бажаючий зможе взяти цей вогонь і принести до своєї домівки.
ДОВІДКА
Вифлеємський вогонь миру — це міжнародний скаутський захід, що відбувається щороку напередодні Різдва. Основна мета — поширити символічний вогонь з місця народження Ісуса Христа до всіх, хто його потребує. Вогонь є символом доброї справи і підтримки.
Традицію передавати вогонь придумали австрійські скаути, щоб нагадати суспільству істинну суть Різдва. Про час, коли необхідно подумати про тих, хто потребує нашої допомоги. Особливо про тих, хто не святкуватиме Різдво разом зі своєю родиною через хворобу, життєві обставини або захищаючи нашу країну на фронті.
Вогонь миру – це символ злагоди, спокою, любові до людей та світу. Символ порозуміння в суспільстві.
Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)