За дітей, які загинули внаслідок російської агресії, помолилися у кафедральному соборі Вінниці

4 червня 2025 року, у День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці відбулося заупокійне богослужіння. Його відправили соборні священнослужителі на чолі з протоієреєм Іоаном Дроздом.

У молитві взяли участь парафіяни собору та співробітники Служби у справах дітей Вінницької міської ради. Під час богослужіння згадали українських дітей, які стали жертвами ворожих обстрілів, бомбардувань, катувань і знущань з боку російських окупантів, починаючи з 2014 року, а також після 24 лютого 2022 року. За офіційними даними, від початку повномасштабного вторгнення загинули 630 дітей, ще понад 1960 зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

У проповіді, виголошеній протоієреєм Іоаном, священнослужитель зокрема звернув увагу на трьох дітей, які загинули у Вінниці від ракетного обстрілу 14 липня 2022 року, серед них – чотирирічна Ліза Дмитрієва.

Протоієрей Іоан закликав до молитви за всіх, хто загинув від рук російського агресора – воїнів-захисників України, мирних жителів і, зокрема, дітей, які нині, як чисті ангельські душі, стоять перед Божим Престолом і моляться за Україну, за її перемогу та справедливий мир. Після завершення поминальної служби співробітники Служби у справах дітей поклали перед центральною іконою храму запалені лампадки: у пам’ять про загиблих українських дітей.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Інтервал між літерами
Міжрядковий інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування