Ікона Божої Матері «Скоропослушниця»

Чудотворна ікона Божої Матері, іменована «Скоропослушниця», знаходиться в Дохіарському монастирі на Святій Горі Афон. Святий образ був написаний в Х столітті, під час життя настоятеля обителі преподобного Неофіта.

Через багато століть, у 1664 році, монах Нил, проходячи в нічний час із запаленою лучиною в трапезну, почув голос від образа Богородиці, що висів над дверима, який закликав його надалі не ходити там із запаленою лучиною і не коптити образ. Однак монах знехтував цим попередженням і продовжував ходити в трапезну з лучиною, яка коптила, за що був покараний сліпотою.

День і ніч молився він перед образом Матері Божої, в каятті просячи собі прощення і зцілення. Милостива Богородиця почула молитву ченця, що покаявся, і сповістила йому про прощення і повернення зору, звелівши розповісти всій братії про цю милість: "З цієї пори іменуватиметься ця Моя ікона Скоропослушницею, тому що швидку всім, що притікають до Мене, буду надавати милість і виконання прохань".

Через цю святу ікону «Скоропослушниця» Пресвята Богородиця і в наступні часи здiйснювала багато зцілень: сліпим дарувала зір, пiдiймала розслаблених. Особливо відзначалися випадки зцілення від падучої і біснування. Багатьох позбавляла Богородиця від корабельної аварії, визволяла з полону.

Пресвята Матір Божа донині виконує Свою обіцянку - являє швидку допомогу і розраду всім, хто вдається до неї з вірою.

Pоздрукувати матеріал