Святі праведні Захарія і Єлисавета

Святий пророк Захарія і свята праведна Єлисавета були батьками святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.

Святий Захарія, син Варахії, був священником в Єрусалимському храмі; свята праведна Єлисавета походила з роду Аарона і була сестрою святої Анни, матері Пресвятої Богородиці. Обидві вони були праведні, як зазначено у святому Євангелії, «ходячи у всіх заповідях Господніх» (Лк. 1: 6). Подружжя було неплідне, що вважалось у ті часи великою карою Божою.

Під час служіння в храмі Захарія отримав втішну звістку від Ангела, що його літня і неплідна дружина народить йому сина. Засумнівавшись в можливості виконання передбаченого Ангелом, Захарія отримав наступне знамення: він залишився німий аж до народження святою Єлисаветою сина - великого Іоана, Предтечі і Хрестителя Господнього. Про цю подію детально говорить у своєму Євангелії євангеліст Лука (див.: Лк. 1: 5-25). Святий пророк Захарія передбачив своєму синові: «Ти ж, дитя, станеш пророком Всевишнього, бо будеш йти перед лицем Господа, готуючи Йому путь» (Лк. 1: 76).

Почувши від волхвів про народження Месії, безбожний цар Ірод замислив знищити у Віфлеємі і його околицях усіх немовлят від двох років і молодше, припускаючи, що в числі їх буде убитий і народжений Месія. На цей час праведна Єлисавета разом з немовлям Іоаном сховалася від небезпеки, що їм загрожувала, в печері, уникнувши тим самим переслідування з боку воїнів Ірода.

Святий Захарія виконував тоді череду служіння в храмі і на запитання про те, де знаходиться його син, відповідав, що нині він служить перед Господом і не знає, де знаходиться його син. Тоді Ірод наказав убити святого Захарію, що й виконали воїни, заколовши його між жертовником і вівтарем (див.: Мф. 23: 35).

Pоздрукувати матеріал